|
کدخبر: 121728

۸ سیگنال مثبت برای آینده بورس

توقف عرضه آبشاری سهام عدالت، خوش‌بینی مسئولان بورس به آینده این بازار، تداوم عرضه پالایشی یکم، افزایش قیمت دلار و فولاد، انتشار دستورالعمل بازارگردانی سهام، حذف سهمیه ارزی و توقف صف خرید دلار و همزمان با این اتفاق، آغاز کاهش قیمت خودرو هرکدام سیگنال‌های مثبتی برای بازار سهام محسوب می‌شود.

بورس ۸ سیگنال مثبت برای آینده بورس

در هفته اخیر با وجود خوشبینی‌های پیش از شروع هفته شاخص بازار سهام بار دیگر یک روند منفی را پشت گذاشت. اما با وجود رشد منفی ۴.۵ درصدی شاخص در هفته گذشته اما برای هفته بعد دوباره سیگنال‌های مثبتی قابل مشاهده است.

توقف عرضه آبشاری سهام عدالت شاید یکی از مهم‌ترین اخبار چند روز اخیر بازار سهام باشد. پیگیری‌های ما از کارگزاری‌ها طی چند هفته اخیر نشان می‌دهد که سهام عدالت به صورت خرد فروخته می‌شود و ناظر بازار اجازه فروش در حجم زیاد را نمی‌دهد.

در همین حال خوش‌بینی مسئولان بورس همچنان ادامه دارد. مدیرعامل فرابورس با اعلام اینکه یکی از مصوبات مهم جلسه شورای‌عالی بورس مربوط به الزام حقوقی‌ها به بازارگردانی در بورس و فرابورس است، پیش‌بینی کرد از هفته آینده بازار سهام روند متعادل و نقدشونده‌ای را در پیش بگیرد.

تداوم عرضه پالایشی یکم، افزایش قیمت دلار و فولاد طی چند روز اخیر نیز هرکدام سیگنال‌های مثبت دیگر برای بازار سهام هفته بعد است.

در همین حال جزییات دستورالعمل بازارگردانی سهام منتشر شده است. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: مصوبه جدید شورای‌عالی بورس ناشران و سهام‌داران بزرگ را ملزم می‌کند تا در بازارگردانی بازار سرمایه کمک کنند.

حذف سهمیه ارزی دو هزار یورو که باعث برچیده شدن صف خرید ارز شده و انتشار اخباری مبنی بر آغاز کاهش قیمت خودرو نیز هرکدام می‌توانند سیگنال‌های مثبتی برای بورس باشند.

در کنار این اخبار، اختصاص یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی برای حمایت از بورس نیز از مهم‌ترین سیگنال‌ها برای بازگشت روند شاخص بورس است.

هچنین وزیر اقتصاد در هفته گذشته اظهارات مهمی داشت.

وزیر اقتصاد گفته است: نه فقط دولت که حکومت و قوای دیگر هم از بازار سرمایه حمایت خواهد کرد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری نیز با بیان اینکه ما دخالت مستقیم در بورس نداریم، گفت: مردم باید امید داشته باشند که بورس برای حفظ سرمایه‌شان جای مناسبی است اما در هیچ‌جای دنیا کسی نمی‌تواند بگوید بورسی داریم که همیشه مثبت است.

رئیس‌جمهوری هم بار دیگر اظهارات بورسی داشته است. حسن روحانی، رئیس‌جمهوری با بیان اینکه مسئولان بورس از سرمایه‌های مردم مراقبت کنند، گفت: فضای بورس را برای مردم آماده کردیم و مردم نباید به بورس کوتاه مدت نگاه کنند.

با وجود همه این سیگنال‌های مثبت به بازار سهام آیا بالاخره روند منفی شاخص بورس تغییر می‌کند و رشد شاخص بورس از سر گرفته می‌شود؟

 

 

منبع: تجارت نیوز
 • ناشناس ارسالی در

  تا امروز که همش‌وعدهای الکی بوده‌..شاخص سبز میشه شاخص هم وزن قرمز‌الهان نزدیک ب ۴۵ روز است که روند بازار نزولی است...این هفته هم میگذرت ببینیم درست میشود...هرچندتا العان که فقط زمینه سازی شده برای فرار یه عده‌گردن کلفت‌..وگرنه من پولم نصف شد و نمیتوانم بفروشم‌..نگهداری کردم ولی هر روز سرمایه ام داره آب میشه‌..خدا نابود کنه بانی وباعث ای اوضاع نا ب سامان را....

 • ناشناس ارسالی در

  عرضه ابشاری رو درست کردید . نوسانگیری دولت از مردم را چطور جبران میکنید. خود دولت نیت کرد کمر مردم و بورس شکسته بشه.

 • ناشناس ارسالی در

  حقوقی های مرفح نشین اون ور آبی اگه اجازه بدن ملت خودشون بازار را سبز خواهند کرد

 • ناشناس ارسالی در

  تا آنجا که بتوانند حقوقیها برای خرید قیمت سهام را پایین میارند تا به هدفشان برسند ولی این فنر جمع شده یک دفعه جهش میکند که حتی کمترین قیمت سهام به بالاتر قیمت خود صعود کند .و همه دنبال خرید سهام باشند. چون ما عادت داریم هر چیز که گران می شود ما تازه فکر خرید آن میشویم و تا زمانی که پایین است خرید نمیکنیم .این هفته صعود سهام است جا نمانید.

ارسال نظر