|

بخوانید :

کدخبر: 256008

سد محکم حمایتی دلار برای ورود به کانال جدید

دلار تهران امروز نتوانست حریف حمایت نیمه کانال ۲۷ هزار تومانی شود و با سیگنال طلای آب شده به سمت بالا حرکت کرد. صبح امروز طلای آب شده زمین بازی انتظارات را تغییر داد.

طلای آب شده که در طول هفته پایین تر از ارزش ذاتی خودش معامله می شد امروز تغییر وضعیت داد و بالاتر از ارزش ذاتی خودش معامله شد. مقاومت معامله گران طلای آب شده در برابر کاهش قیمت باعث شد تا دلار از حمایت ۲۷۵۰۰ تومانی به سمت بالا حرکت کند و در قیمت ۲۷۷۵۰ تومان معامله شود.

سکه امامی صبح امروز اندکی به زیر حمایت ۱۳ میلیون تومان نفوذ کرد ولی با افزایش همزمان قیمت دلار و ارزش اونس به قیمت ۱۳ میلیون و ۱۱۳ هزار تومان رسید. میزان حباب سکه صبح امروز تا بالای محدوده ۴۰۰ هزار تومان رسید که باعث احتیاط معامله گران در خرید سکه شد ولی در ادامه افزایش ارزش طلا و دلار باعث شد حباب سکه امامی تا محدوده ۳۳۰ هزار تومان کاهش پیدا کند‌.

هر گرم طلای هجده عیار امروز چهارشنبه ۳۱ فروردین در قیمت ۱ میلیون و ۳۰۸ هزار تومان در بازار طلا معامله شد.

دلار در هرات امروز با افزایش دو پله ای نسبت به روز قبل، ۲۶۸۰۰ تومان به فروش رسید. تحلیل گران می گویند پیشروی دلار هرات تا محدوده ۲۷۲۰۰ می تواند باعث پیشرفت دلار تهران تا ۲۸ هزار تومان شود.

با مشخص نشدن پایان عمر ارز  ترجیحی، امروز بخش خصوصی از واردات کالاهای اساسی حذف شد و از این به بعد تنها دولت واردکننده کالاهای اساسی خواهد بود. به نظر می رسد این تصمیم در جهت حذف رانت ایجاد شده در واردات کالای اساسی اتخاذ شده ولی آنچه که مهم به نظر میرسد افزایش مشکلات ارز ترجیحی بر دوش دولت است.

دلار سلیمانیه از دیروز همچنان یکه پله بالاتر از دلار تهران معامله می شود .

درهم در بازار دوبی تا مرز ۷۶۰۰ تومان پیشروی کرد ولی در ادامه در قیمت ۷۵۸۰ تومان فروخته شد. متوسط فاصله نرخ برابری درهم به دلار با دلار تهران در این هفته حدود صد تومان بوده است. معامله گران درهم در این هفته دست برتر خرید را داشته اند‌.

با قرارگیری نرخ دلار متشکل در محدوده ۲۵۴۰۰ تومان روی تابلوی صرافی، اختلاف دلار آزاد و متشکل به ۲۳۵۰ تومان رسید.

 

منبع: اکوایران

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...