|
کدخبر: 131898

پیش‌بینی همتی از آینده قیمت ارز

رئیس کل بانک مرکزی گفت: مردم دیدند که نرخ ارز‌های خارجی کمی کاهش یافت و من فکر می‌کنم طی روز‌های آینده نیز این روند ادامه خواهد یافت و بازار ارز به سمت ثبات خواهد رفت.

بانک و بیمه پیش‌بینی همتی از آینده قیمت ارز

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی مسائلی همچون نوسانات بازار ارز، تجارت خارجی، ذخائر ارزی کشور و حفظ ارزش پول ملی و کالا‌های مانده در گمرک را از دغدغه‌های اصلی نمایندگان در این نشست خواند و گفت: به نمایندگان توضیح دادم که با دستور آقای رئیس جمهور، تصمیمات خوبی گرفته و مقرر شد گمرک و وزارت صمت هرچه سریعتر کالا‌های اساسی، مواد اولیه و کالا‌های مورد نیاز کارخانه‌ها ترخیص کنند.

آقای همتی با بیان اینکه یکی دیگر از موضاعات اصلی نحوه تعامل صادرکنندگان و واردکنندگان بود، گفت: بسته خوبی برای روانسازی روابط بین صادرکنندگان و وارد‌کنندگان طراحی شده که کمک می‌کند تراز تجاری کشور در نیمه دوم امسال ان شاء الله رشد خوبی داشته باشد.

وی با اعلام اینکه مجموع اقدامات صورت گرفته تاثیر مثبتی در اقتصاد ایران و بازار ارز خواهد داشت، افزود: آثار این اقدامات به‌تدریج نمایان خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی در پایان با اشاره به اینکه من چندی پیش هم نسبت به غیرواقعی بودن نرخ ارز و ریسک‌های این بازار به سرمایه‌گذاران این بازار هشدار دادم، گفت: مردم دیدند که نرخ ارز‌های خارجی کمی کاهش یافت و من فکر می‌کنم طی روز‌های آینده نیز این روند ادامه خواهد یافت و بازار ارز به سمت ثبات خواهد رفت.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر