|
کدخبر: 328094

مترو شبانه روزی می شود | آخرین جزئیات را اینجا بخوانید

آنطور که مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفته است، فعالیت مترو در شامگاه ۱۳ خرداد تا ۱۴ خرداد به صورت ویژه خواهد بود.

اقتصاد مترو شبانه روزی می شود | آخرین جزئیات را اینجا بخوانید

مدیرعامل متروی تهران اعلام کرده است که به منظور رفاه حال زائران در تاریخ ۱۳ و ۱۴ خرداد، فعالیت مترو به صورت ویژه و شبانه خواهد بود.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفت: به مناسبت سی و پنجمین سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی (ره) و به منظور ارائه خدمات مناسب به زائران و شرکت‌کنندگان در مراسم ارتحال، متروی تهران از شامگاه ۱۳ خرداد تا پایان مراسم در روز ۱۴ خرداد، خدمات‌رسانی ویژه‌ای را ارائه خواهد کرد.

محمدنژاد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رهبر کبیر انقلاب اسلامی، اعلام کرد: شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه همواره سعی کرده است تا با به‌کارگیری تمام توان خود، خدمات مناسبی را به شهروندان ارائه کند و در مناسبت‌های خاص ملی و مذهبی به عنوان یک وسیله ایمن و سریع، تسهیل‌کننده تردد مردم باشد.

وی با بیان اینکه خدمات‌رسانی متروی تهران همه روزه در ساعت ۲۲ پایان می‌یابد، اما در شامگاه امروز یکشنبه ۱۳ خرداد به‌ منظور تسهیل در جابه‌جایی زائران و مسافران محترم، سرویس‌دهی شبانه «حرم تا حرم» ادامه خواهد داشت، افزود: سرویس‌دهی شبانه از ایستگاه شهرری تا ایستگاه حرم مطهر امام خمینی (ره) با فاصله حرکت ۳۰ دقیقه از ساعت ۲۲ تا ۵ صبح روز ۱۴ خرداد اجرا می‌شود.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در ادامه از افزایش اعزام قطار در این روز به‌ ویژه در خط یک مترو که در مجاورت حرم مطهر قرار دارد، خبر داد و تصریح کرد: به‌ منظور رفاه حال شهروندان و زائران، فاصله حرکت قطارهای خط یک متروی تهران در روز دوشنبه ۱۴ خرداد تا ساعت ۱۴ به حداقل می‌رسد.

محمدنژاد در خصوص رایگان بودن خدمات مترو هم‌زمان با برگزاری مراسم ارتحال امام راحل نیز گفت: سرویس‌دهی در روز ۱۴ خرداد از ساعت ۵ صبح تا پایان مراسم در تمامی خطوط و بعد از آن تا پایان بهره‌برداری در ایستگاه حرم مطهر امام خمینی (ره)، رایگان است.

وی با اشاره به اینکه متروی پرند در این روز به‌ منظور ارائه خدمات حداکثری به زائران و شرکت‌کنندگان در مراسم سالگرد ارتحال بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران، سرویس‌دهی ندارد، افزود: در پایان مراسم، شرکت بهره‌برداری متروی تهران آمادگی دارد تا در صورت نیاز نسبت به اعزام قطارهای فوق‌العاده اقدام کند تا تمام مسافران به‌ راحتی از حرم مطهر به سمت مقاصد خود جابه‌جا شوند.

مدیرعامل شرکت متروی تهران در مورد آخرین وضعیت ساخت قطار ملی توضیحاتی ارائه کرد.                     

مسعود درستی در مورد سرانجام ساخت قطار ملی در متروی تهران با تأکید بر اینکه معاونت علمی ریاست جمهوری و متروی تهران در سالهای قبل توافقی پیرامون ساخت قطار ملی داشتند که بر این اساس با همکاری شرکت‌های دانش بنیان ایرانی نهایتا قطار ملی مترو در سال ۱۴۰۰ آماده شد، گفت: اما بعد از ساخت این سوال مطرح شد که آیا این قطار از نظر ایمنی جوابگو است یا خیر؟ که برای حل این مسئله مشاور خارجی در کنار کارشناسان ایرانی در جریان فرآیند تولید،‌ مشاوره،‌ کنترل و... قرار گرفت.

وی ادامه داد: گاها برای برخی از آزمون ها زمان زیادی صرف شد و نهایتا در سال ۱۴۰۲ قطار ملی مترو توانست بعد از گذراندن موفقیت آمیز همه تست‌ها،‌ تأییدیه نهایی را اخذ کند و مشاور خارجی بر روند تولید قطار ملی مترو صحه گذاشت و در حال حاضر قطار ملی در خط متروی پرند در حال تردد است، البته قطار ملی باید بر اساس پروتکل‌ها ۵۰ هزار کیلومتر سیر ایمن داشته باشد تا بتوانیم این قطار را وارد مسیرهای پرتردد کنیم.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها