|
کدخبر: 327807

ریزش نسبی قیمت طلا در بازار / نرخ سکه صعودی شد!

طبق گزارشات امروز، قیمت هر اونس طلا با کاهش ۰.۱۸ درصدی به ۲۳۵۷ دلار و ۵ سنت رسیده است.

اقتصاد ریزش نسبی قیمت طلا در بازار / نرخ سکه صعودی شد!

بر اساس گزارش‌ها، افزایش ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا در آستانه انتشار اطلاعات تورم این کشور، قیمت طلا را در روز چهارشنبه پایین آورده است. انتشار این اطلاعات تورم می‌تواند مسیر فدرال رزرو برای تعیین نرخ بهره را مشخص کند.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۸ درصد کاهش به ۲۳۵۷ دلار و ۵ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک با یک افزایش ۰.۰۴ درصدی به ۲۳۸۰ دلار و ۳۰ سنت رسیده است.

شاخص دلار ۰.۱ درصد افزایش یافته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارز‌های دنیا گرانتر کرده است. سود اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا هم به بالاترین رقم طی چند هفته گذشته رسیده است.

شاخص هزینه‌کرد مصرف شخصی در آمریکا در روز جمعه منتشر می‌شود این شاخص مقیاس مورد علاقه فدرال رزرو برای تعیین نرخ تورم است.

گزارش کاهش نرخ تورم در آمریکا طلا را تا محدوده ۲۴۰۰ دلار بالا خواهد برد.

تاجران در حال حاضر ۵۷ درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو اولین بار نرخ بهره را در ماه نوامبر پایین بیاورد.

درست است که همواره از طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان تورم بالا یاد می‌شود، اما افزایش نرخ بهره هزینه نگهداری این فلز گرانبها به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۴۱ افزایش به ۳۲ دلار و ۲۷ سنت رسید و پلاتین با یک افزایش ۰.۲۰ درصدی ۱۰۶۱ دلار و ۷۳ سنت معامله می‌شود.

پیش بینی قیمت طلا و سکه

قیمت طلا و سکه کاهش هفته‌های گذشته را طی دو روز اخیر جبران کرد و با افزایش‌های نیم‌میلیون تومانی راه رفته را برگشت. بازار طلا از رشد قیمت دلار پیروی می‌کند و همین موضوع قطعات سکه‌ را به کانال‌های قیمتی بالاتر برگردانده است.

هرچند روند قیمت‌ها در بازار طلا صعودی است اما معامله‌گران همچنان معتقدند بازار در هر گونه مبادله‌ای دست به عصا شده است. به اعتقاد آنها بازار فلز زرد با بازار ارز متفاوت است، زیرا سرمایه‌ها در بازار طلا نسبت به قیمت‌ها بزرگ‌ترند و به همین منظور نوسانات قیمت، ضررهای بزرگی را شامل حال معامله‌گران می‌کند. از همین رو معامله‌گران نسبت به افزایش‌ و کاهش‌های شارپی در شرایط رکودی بازار محتاط شده‌اند.

گفتنی است قیمت اونس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش روی رقم ۲۳۵۳ دلاری ایستاده و افزایش محدود دو دلاری پیدا کرده است.

نقره ۲۳۰۰ تومان گران شد

قیمت اونس نقره در حال حاضر با رقم ۳۱ دلار و ۷۲ سنتی در حال معامله است. هر گرم نقره ۹۹۹ در بازار داخلی با رقم ۶۰ هزار و ۲۴ تومان معامله شد و نسبت به روز دوشنبه رشد ۲۳۱۰ تومانی دارد.

سکه‌های سنگین یک کانال صعود کردند

قیمت سکه روز سه‌شنبه هشتم خرداد روی رقم ۴۱ میلیون تومانی بسته شد و رشد ۵۰۰ هزار تومانی داشت. قیمت سکه‌ بهار با افزایش ۵۲۰ هزار تومانی روی رقم ۳۸ میلیون تومانی معامله شد.

شایان ذکر است قیمت نیم‌سکه همانند روز سه‌شنبه ۴۰۰ هزار تومان گران شد و روی رقم ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی ایستاد. قیمت ربع‌سکه با ۵۰۰ هزار تومان رشد روی رقم ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی بسته شد و قیمت سکه گرمی با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی با رقم ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی معامله شد.

حباب سکه در تمام قطعات افزایش پیدا کرد

قیمت طلا روز سه‌شنبه در روند افزایشی قرار گرفت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۲۴۰ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۷۶۹ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش ۵۵ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۳۶۴ هزار تومانی بسته شد.

حباب سکه روز سه‌شنبه هشتم خرداد در تمام قطعات افزایشی شد. حباب سکه امامی ۱۳۶ هزار تومان، سکه بهار ۱۷۱ هزار تومان، نیم‌سکه ۲۲۸ هزار تومان، ربع‌سکه ۴۱۴ هزار تومان و سکه گرمی ۵۷ هزار تومان رشد کرد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها