|
کدخبر: 327639

از خرید این خودرو های لوکس عقب نمانید / فروش ۱۰ خودروی غیر چینی آغاز شد

دور جدید فروش خودروهای وارداتی آغاز شده است و این بار با حضور ۱۰ خودرو از برندهای غیرچینی محبوب. اما آیا همه می‌توانند در این طرح شرکت کنند؟

اقتصاد از خرید این خودرو های لوکس عقب نمانید / فروش ۱۰ خودروی غیر چینی آغاز شد

بر اساس اطلاعیه سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی، دور جدید فروش خودروهای وارداتی ویژه ۱۰ محصول از برندهای معتبر خارجی و غیرچینی از روز دوشنبه، ۷ خردادماه ۱۴۰۳ آغاز می‌شود. این طرح ویژه افرادی است که در اسفند ۱۴۰۱ مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان را در حساب وکالتی بلوکه کرده‌اند و برای خرید خودروهای وارداتی اقدام کرده‌اند.

در این دوره که مرحله پانژدهم فراخوان متقاضیان خودروهای وارداتی است، ۹خودرو از برندهای ژاپنی نظیر تویوتا، نیسان، هوندا و سوزوکی و یک خودرو از برند اروپایی اشکودا عرضه شده است. قیمت برای ۵ خودرو قطعی است اما ۵ خودرو دیگر قطعی نیست و قیمت علی‌الحساب در اطلاعیه فروش آمده است.

متقاضیان در این اظلاعیه می‌توانند سه اولویت برای خود انتخاب کنند. لازم به ذکر است که پس انتخاب اولویت، سامانه بررسی می‌کند که کدامیک از این سه خودرو باید به فرد متقاضی تحویل شود؛ زیرا فقط یک دستگاه که معمولاً اولویت اول افراد است به خریدار تحویل خواهد شد.

ضمناً مشمولین این طرح برای انتخاب اولویت خودرو می‌بایست به سایت سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی به آدرس saleauto.ir مراجعه کنند. جزئیات بیشتر خبر در ادامه مطلب به صورت کامل گنجانده شده است.

سامانه یکپارچه در اطلاعیه شماره ۱۵ عرضه خودروهای وارداتی به متقاضیانی که اسفند ۱۴۰۱ مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان را بلوکه کرده اعلام کرد که این افراد می‌توانند اولویت‌های خودرو را از بین ۱۰ خودرو عرضه شده، انتخاب کنند. این سامانه از امروز دوشنبه، ۷ خردادماه ۱۴۰۳ باز شده تا متقاضیان بتوانند اولویت‌های خود را انتخاب کنند. مهلت درنظر گرفته شده برای انتخاب اولویت تا دقیقه آخر روز چهارشنبه، ۹ خرداد ۱۴۰۳ خواهد بود.

متقاضیاه مخیراند که از بین ۱۰ خودرو عرضه شده، ۳ اولویت انتخاب کنند. اما باید این مورد را درنظر داشته باشید که امکان لغو سفارش پس از تخصیص یکی از سه خودرو انتخابی (معمولاً اولویت اول افراد) وجود ندارد. همچنین متقاضیان باید توجه داشته باشند که پس تخصیص خودرو و ارسال فراخوان واریز وجه، چنانچه از واریز وجه امتناع کنند، نام وی از لیست سامانه خودروهای وارداتی به کلی حذف خواهد شد.

تمامی ۱۰ خودرو حاضر توسط ۶ شرکت واردکننده به ایران وارد شده‌اند. این ۶ شرکت عبارتنداز:

معین خودرو ایرانیان

برساوش

پارس ساتر هوشمند

آمیتیس گستر نگاه پیشگام

راسا موتور خاورمیانه

آذر یورد سال

لیست خودروها با قیمت قطعی در مبادی ورودی

همانگونه که بالا گفتیم، ۵ خودرو حاضر در لیست جدید وارداتی‌ها با قیمت قطعی عرضه شده و هیچگونه هزینه اضافی از مشتری دریافت نخواهد شد (غیراز هزینه‌های جانبی که در پایین اشاره می‌کنیم)؛ جزئیات فروش خودروهای وارداتی با قیمت قطعی در جدول زیر آمده است:

نام خودرو  شرکت وارد کننده قیمت فروش (تومان)
تویوتا لوین ۱.۲ لیتری برساوش ۲,۰۶۹,۴۴۰,۰۰۰
تویوتا لوین ۱.۸ لیتری هیبرید برساوش

۱,۹۷۳,۶۴۰,۰۰۰

هوندا وزل معین خودرو ایرانیان ۲,۰۳۵,۹۰۰,۰۰۰
اشکودا سوپرب پارس ساتر هوشمند ۲,۲۲۴,۲۴۰,۰۰۰
نیسان سیلفی آمیتیس گستر نگاه پیشگام ۱,۷۵۷,۸۴۰,۰۰۰

قیمت‌های بالا قطعی بوده و مشتری باید برخی هزینه‌های دیگر که به آنها عوارض قانونی می‌گویند را نیز پس دریافت خودرو پرداخت کند. این هزینه‌ها عبارتنداز: مالیات بر ارزش افزوده، بیمه شخص ثالث، اسقاط خودروهای فرسوده، کرایه حمل، هزینه‌های شماره‌گذاری و غیره. ضمناً واردکنندگان با رعایت آئین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف‌کنندگان خودرو، مجازاند این هزینه‌ها را دریافت کرده و در موعد تعیین شده خودرو را تحویل دهند.

لیست خودروها با قیمت غیرقطعی در مبادی ورودی

در این لیست نیز ۵ خودرو با علی‌الحساب عرضه شده است. جزئیات فروش خودروهای وارداتی جدید با قیمت غیرقعطی به شرج زیر است:

 

نام خودرو شرکت واردکننده قیمت فروش (تومان)
تویوتا لوین ۱.۲ لیتری معین خودرو ایرانیان ۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
تویوتا لوین ۱.۸ لیتری هیبرید معین خودرو ایرانیان ۱,۹۰۰,۰۰۰,۰۰۰
تویوتا کرولا ۱.۲ لیتری معین خودرو ایرانیان ۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
سوزوکی جیمنی ۵ در راسا موتور خاور میانه ۱,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰
هوندا سیتی آذر یورد سال ۱,۷۰۰,۰۰۰,۰۰۰

 

 

 

 

منبع: تکراتو

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها