|
کدخبر: 326546

چمران عصبانی شد / تلاش ها نتیجه نداد

برگزاری نمایشگاه نفت در سئول سبب شد تا رئیس شورای شهر تهران نسبت به این موضوع واکنش نشان دهد.

اقتصاد چمران عصبانی شد / تلاش ها نتیجه نداد

چندی پیش، مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران اشاره ای به برگزاری نمایشگاه در سئول کرده بود و مطرح شد که چنین امری سبب خواهد شد تا ترافیک ایجاد شود و مردم ساعت ها در ترافیک بمانند. چمران بارها هشدار داده بود که نمایشگاه را در شهر آفتاب برگزار کنید تا گره ترافیکی شهر باز شود. اما اکنون، برگزاری نمایشگاه نفت، انتقاد های بسیاری را از سوی شورای شهر به همراه داشته است.

رییس شورای شهر تهران در واکنش به برگزاری نمایشگاه نفت در سئول گفت: ترافیک است؛ اما همه سکوت می‌کنند و انگار همه چیز عادی است.

مهدی چمران پیش از آغاز دویست و سی و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز نطق پیش از دستور یکی از اعضای شورای شهر تهران قرائت خواهد شد و در ادامه به سایر موضوعات جلسه شورای شهر تهران از جمله تعیین بهای خدمات بهشت زهرا(س) و نامگذاری برخی از معابر پرداخته خواهد شد.

وی درباره ترافیک ایجاد شده در پی برگزاری نمایشگاه در محل نمایشگاه سئول گفت: در این ارتباط همه می‌گویند ترافیک است اما همه سکوت می‌کنند و انگار همه چیز عادی است. البته ما تلاش‌های بسیاری برای عدم برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در این محل انجام داده‌ایم اما به نتیجه‌ای نرسیده است.

چمران در پاسخ به این پرسش که آیا شهرداری تهران نمی‌تواند از ابزار قانونی برای جلوگیری از نمایشگاه‌های پرمخاطب در محل سئول استفاده کند؟ گفت: در این ارتباط ما می‌توانیم با توجه به برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در قالب مزاحمت برای شهروندان به عنوان سد معبر اجازه ندهیم که چنین نمایشگاه‌هایی برگزار شود.

رئیس شورای شهر تهران افزود: البته در سنوات گذشته نیز شهرداری تهران جرأت پیدا کرد و از برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی درسطح شهر جلوگیری کرد و انگار این بار هم باز از این روش باید استفاده کنیم.

چمران همچنین در ارتباط با آخرین وضعیت تأییدیه واگن‌های وارداتی از چین به تهران گفت: در این باره نیز یکی دیگر از خوان‌ها از صدخوان واردات واگن‌ها حل و فصل شده است و این در حالیست که هر چقدر ما دیرتر اقدامات لازم را برای واردات واگن‌ها انجام بدهیم این واگن‌ها دیرتر وارد ناوگان حمل و نقل عمومی خواهند شد و مردم ضرر خواهند کرد.

 توجه ویژه مدیریت شهری فعلی تهران به حوزه حمل و نقل عمومی یکی از ویژگی‌های بارز این دوره است و سعی مدیران شهری بر این بوده که ضمن جبران کاستی‌های دوره گذشته، وضعیت بهتری در این حوزه برای شهروندان فراهم کند.

در این راستا شهرداری تهران علاوه بر اقدامات انجام شده در سال گذشته برای سال جاری در حوزه مترو در نظر دارد، ۹ کیلومتر مسیر باقی‌مانده خطوط هفت‌گانه را با ۸ ایستگاه به بهره‌برداری برساند.

همچنین قرار است از ایستگاه‌های باقی‌مانده بدنه اصلی خط ۶ مترو شامل شهدای هفده شهریور، میدان خراسان، سرباز و شهید نجات‌اللهی را به بهره‌برداری برساند. 

علاوه بر این در سال جاری از ۶.۵ کیلومتر توسعه جنوبی خط ۶ به‌همراه دو ایستگاه میدان عبدالعظیم(ع) و حرم حضرت عبدالعظیم(ع) نیز بهره‌برداری خواهد شد.

پست برق شمالی خط ۶ و تکمیل پست برق سایر خطوط نیز بهره‌برداری می‌شود و از یک کیلومتر مسیر به‌همراه ایستگاه ورزشگاه تختی در خط ۷ نیز بهره‌برداری خواهد شد و ۱.۵ کیلومتر مسیر به‌ همراه ایستگاه آیت‌الله کاشانی در توسعه غربی خط ۴ نیز به بهر‌ه‌برداری می‌رسد.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها