|
کدخبر: 326419

اخطار جدی پلیس به این افراد / اجاره کارت سوخت جرم است؟

سردار حسین رحیمی گفت: در پایش برخی شرکت های مسافربری مستنداتی مبنی بر صدور بارنامه‌های صوری و تقلبی به دست آمده است که بر اساس بارنامه‌های صادر شده، سوخت یارانه ای دریافت شده است و براساس برآورد بالغ بر ۱۳۲ میلیون لیتر سوخت یارانه‌ای در سال گذشته از کشور قاچاق شده است.

اقتصاد

سردار حسین رحیمی، در آیین رونمایی از طرح های پیشگیری از عرصه خارج از شبکه و مبارزه با قاچاق فرایندهای نفتی در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، اظهار داشت: مقابله با قاچاق سوخت به طور ویژه در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی قرار دارد و تلاش برای این است که با استفاده از سامانه های هوشمند و آنلاین، نظارت و پایش بیشتر و بهتری بر توزیع عالیه این سرمایه عظیم و ملی داشته باشیم.

وی اظهار داشت: پلیس امنیت اقتصادی فراجا در راستای مقابله با قاچاق سوخت، در سال گذشته موفق به شناسایی و دستگیری اعضا باندی شد که با بهره گیری از بیش از سه هزار کارت سوخت خودروهای اسقاطی اقدام به قاچاق سوخت می‌کردند.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه حجم برداشت از بنزین در برخی استان‌های جنوبی و شرقی چند ۱۰ برابر حجم مقدار لازم است، افزود: در بررسی‌های صورت گرفته و برآورد انجام شده مشخص شد که از سهمیه حدود ۶ هزار کارت سوخت در این استان‌ها سوء استفاده می‌شود که این موضوع به صورت ویژه در دستور کار همکاران ما در پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز است و به محض جمع بندی نهایی خبر دستگیری اعضا این باند سازمان یافته اعلام و به اطلاع عموم خواهد رسید.

سردار رحیمی با تاکید براینکه از طریق سامانه‌های در اختیار فعالیت مجرمان سوخت رد گیری و پیگیری می‌شوند، افزود: با توجه به ادله و مستندات موجود و با توجه به تخلفات صورت گرفته، همه ۶ هزار کارت سوخت اجاره‌ای با همکاری وزارت نفت رد گیری، مسدود و از فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.سال گذشته بالغ بر ۱۳۲ میلیون لیتر سوخت یارانه‌ای از کشور قاچاق شده است.

بنزین-کارت بانکی

اخطار به افرادی که به اجاره کارت سوخت خود اقدام می‌کنند

رئیس پلیس امنیت اقتصادی با اخطار به افرادی که اقدام به اجاره کارت سوخت خود می‌کنند و اینکه قالب این سوخت ها به صورت قاچاق از کشو ر خارج می شوند، گفت: در پایش برخی شرکت های مسافربری مستنداتی مبنی بر صدور بارنامه‌های صوری و تقلبی به دست آمده است که بر اساس بارنامه‌های صادر شده، سوخت یارانه ای دریافت شده است و براساس برآورد بالغ بر ۱۳۲ میلیون لیتر سوخت یارانه‌ای در سال گذشته از کشور قاچاق شده است.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه اعضای ۶ باندی که در فضای حقیقی و مجازی در حوزه قاچاق سوخت شرکت های مسافربری فعالیت داشتند شناسایی و دستگیر شدند، گفت: فراجا در همه ابعاد و زمینه های مبارزه و مقابله با قاچاق سوخت مقابله خواهد کرد.

وی با قدردانی از دستگاه قضایی، وزارت نفت و ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز گفت: با افتتاح این سامانه به صورت برخط از قاچاق سوخت جلوگیری خواهد شد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها