|
کدخبر: 325822

فوری / قیمت جدید گوشت گوسفندی اعلام شد / جدول ۱۲ اردیبهشت

قیمت جدید انواع گوشت قرمز در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ به شرح زیر اعلام شد.

اقتصاد فوری / قیمت جدید گوشت گوسفندی اعلام شد / جدول ۱۲ اردیبهشت

در جدول زیر قیمت جدید انواع گوشت در بازار ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ بخوانید.

 
 

نام محصول

قیمت واحد کیلوگرم (تومان)

راسته با استخوان گوسفندی

۳۹۵,۰۰۰

ران کامل ممتاز گوسفندی

۶۱۰,۰۰۰

کف دست گوسفندی با ماهیچه

۵۷۵,۰۰۰

ران پاک کرده گوساله

۴۴۵,۰۰۰

سر دست پاک کرده گوساله

۳۹۰,۰۰۰

گردن گوسفندی

۳۴۰,۰۰۰

قلوگاه گوساله

۲۸۰,۰۰۰

گردن گوساله

۲۴۰,۰۰۰

قلم گوساله

۱۹۵,۰۰۰

سردست گوسفندی

۴۸۰,۰۰۰

ماهیچه گوساله

۴۹۰.۰۰۰

دمبالیچه گوسفندی

۳۷۰.۰۰۰

نیم شقه سردست گوسفند

۴۶۵.۰۰۰

شقه لاشه گوسفندی

۴۷۰,۰۰۰

نیم شقه ران گوسفندی

۵۹۰,۰۰۰
 

واردات گوشت مرتبط با وارد کردن گوشت به یک کشور از کشورهای دیگر به منظور تأمین نیازهای داخلی است. واردات گوشت می‌تواند به دلایل مختلفی انجام شود، از جمله افزایش نیاز داخلی به گوشت، کاهش تولید محلی، عدم توانایی تأمین کیفیت مورد نیاز در داخل و یا به دلیل مواردی مانند بحران طبیعی یا بحران بیماری در دام‌ها.

منصور پوریان، گفت: جمعیت بالای دام سبک بیانگر بهبود وضعیت دام در کشور است، هرچند وضعیت دام سنگین همانند سبک در کشور نیست.

رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: با توجه به زایش‌ های مناسب، خرید تضمینی ۲ میلیون راس دام مازاد در راستای حمایت از تولید باید صورت بگیرد.

به گفته او، بنابر آمار ۷۰ درصد گوشت مورد نیاز از طریق گوساله و ۳۰ درصد از طریق گوسفند تامین می‌شود، از این رو در بخش تولید دام سنگین هم باید برنامه ریزی صورت بگیرد.

پوریان ادامه داد: بنابر اعلام مرکز آمار جمعیت دام سبک به بالای ۷۱ میلیون راس رسیده است که بدلیل حجم بالا مازاد بر نیاز کشور، پتانسیل صادرات ۵۰۰ هزارتن دام سبک و خرید تضمینی ۲ میلیون راس وجود دارد که انتظار می‌ رود در راستای حمایت از دامداران حجم مازاد دام خریداری و صادر شود.

رئیس سازمان دامپزشکی با اشاره به واردات گوشت و دام از آفریقا افزود: سازمان دامپزشکی از لحاظ پروتئکل بهداشتی هرکشوری را که تایید کند، در راستای تنظیم بازار گوشت و دام از آن کشور وارد می‌ شود.

او گفت: بنابر برنامه ریزی وزارت جهاد قرار است امسال در بحث واردات گوساله رقم قابل توجهی واردات صورت بگیرد. البته ۱۰۰ درصد این حجم واردات مربوط به دام پایه پروار است.

منبع: بازار

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها