|
کدخبر: 325704

افزایش ۱۰ برابری سود سامسونگ / درآمد غول فناوری کره جنوبی اوج گرفت

در گزارش مالی فصل اول ۲۰۲۴، سامسونگ اعلام کرد که سود عملیاتی شرکت با افزایش ۹۳۲.۸ درصدی روبرو بوده است.

اقتصاد افزایش ۱۰ برابری سود سامسونگ / درآمد غول فناوری کره جنوبی اوج گرفت

شرکت سامسونگ یکی از غول‌های فناوری کره جنوبی است که به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های الکترونیکی و فناوری در جهان شناخته می‌شود. این شرکت برندهای معروفی مانند Galaxy (گلکسی) در زمینه تلفن‌های همراه، QLED و OLED در زمینه تلویزیون‌ها، SSDs و حافظه‌های نصب شده بر روی برد در زمینه حافظه‌های الکترونیکی تولید می‌کند.

سامسونگ همچنین در زمینه تولید لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها، دستگاه‌های خانگی هوشمند، دوربین‌های عکاسی و سایر محصولات الکترونیکی فعالیت دارد. این شرکت به عنوان یک پیشرو در نوآوری و تکنولوژی شناخته می‌شود و همواره به دنبال ارائه محصولات با کیفیت و قابلیت‌های برتر به مشتریان خود است.

سامسونگ همچنین در زمینه تحقیق و توسعه فعالیت گسترده‌ای دارد و به دنبال پیشرفت‌های فناوری جدید مانند هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء، واقعیت مجازی و افزوده و سایر فناوری‌های نوین است. این شرکت با تلاش برای بهبود محصولات و خدمات خود، به عنوان یک نمونه برجسته از توانایی و نوآوری در صنعت فناوری شناخته می‌شود.

سامسونگ گزارش مالی فصل اول سال ۲۰۲۴ خود را منتشر کرد و از افزایش ۱۰ برابری سود عملیاتی خبر داد. غول فناوری کره جنوبی می‌گوید فروش تراشه‌های حافظه نسبت به سال قبل دو برابر شده و این رشد تحت‌ تأثیر رونق هوش مصنوعی در بازار بوده است.

سامسونگ-جدید

به‌ گزارش CNBC، سامسونگ الکترونیکس اعلام کرد که در سه‌ماهه نخست ۲۰۲۴ با رشد ۹۳۲.۸ درصدی سود عملیاتی خود روبه‌رو شده و با کسب ۴.۸ میلیارد دلار، فراتر از انتظارات عمل کرده است. همچنین درآمد این شرکت در فصل اول سال جاری میلادی ۱۲.۸۱ درصد بیشتر از سال گذشته بوده است.

افزایش چشمگیر سود سامسونگ در سه‌ماهه نخست ۲۰۲۴

سامسونگ می‌گوید سود عملیاتی کسب‌وکار نیمه‌رسانا ۱.۳۸ میلیارد دلار بوده و برای اولین‌بار از فصل چهارم ۲۰۲۲ به سود رسیده است. این شرکت پیش‌بینی می‌کند که ماه‌های آینده نیز بازار تراشه‌های حافظه پررونق باشد؛ چرا که فناوری‌های زیادی بر پایه هوش مصنوعی مولد در دست توسعه قرار دارند.

سامسونگ برای پاسخگویی به نیاز بازار هوش مصنوعی، اخیراً تولید انبوه تراشه‌های حافظه HBM۳E ۸H و V۹ NAND را آغاز کرده است. این شرکت همچنین درنظر دارد که در سه‌ماهه دوم ۲۰۲۴ دست به تولید انبوه محصولات HBM۳E ۱۲H بزند. سامسونگ می‌گوید توسعه فرایندهای ۳ و ۲ نانومتری نیز به‌خوبی درحال پیشروی است. پیش‌بینی می‌شود که تولید انبوه تراشه‌های ۲ نانومتری این شرکت در سال ۲۰۲۵ آغاز شود.

در بیانیه سامسونگ آمده است: «انتظار می‌رود که وضعیت کسب‌وکار از نظر تقاضا در نیمه دوم ۲۰۲۴ – به‌خصوص حول هوش مصنوعی مولد – مثبت باقی بماند.» در بخش کسب‌وکار گوشی‌های هوشمند نیز گفته شده است که سامسونگ همچنان به تبلیغ سری گلکسی S۲۴ با قابلیت‌های هوش مصنوعی ادامه خواهد داد.

با توجه به گزارش مالی فصل چهارم ۲۰۲۳ که سامسونگ در آن به ضعیف‌ترین سود سالانه یک دهه اخیر خود رسید، این تغییر روند و افزایش حاشیه سود برای غول فناوری کره جنوبی پیشرفتی نویدبخش محسوب می‌شود.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها