|
کدخبر: 325526

هزینه بازسازی آپارتمان ۸۰ متری / با جزییات این کار آشنا شوید

در این بیان صاحبان خانه‌های کوچک با مشکلات مختلفی روبرو هستند، اما یکی از مهم‌ترین آنها هزینه کلی بازسازی است. با بررسی هزینه‌های مصالح ساختمانی و نرخ جدید دستمزد، می‌توانیم ببینیم که بازسازی یک آپارتمان ۸۰ متری در تهران چه مقدار سرمایه نیاز دارد.

اقتصاد هزینه بازسازی آپارتمان ۸۰ متری / با جزییات این کار آشنا شوید

در این گزارش، هزینه بازسازی واحدهای مسکونی ۸۰ متری با جستجو در برخی از وب‌سایت‌های ارایه دهنده خدمات ساختمانی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در همین ابتدا بهتر است بگوییم که هزینه بازسازی خانه و ساختمان در سال جدید بر حسب متراژ و مصالح بکاررفته میانگین بین متری ۳ تا ۶ میلیون تومان تمام می‌شود؛ بنابراین برای بازسازی آپارتمان ۸۰ متری در حداقل‌ترین شرایط باید حدودا ۱۸۰ میلیون تومان هزینه کنید. برای آنکه در انتهای کار از قیمت نهایی شوکه نشوید، بهتر است از همان ابتدا مشخص کنید که تعمیر و بازسازی کدام بخش از خانه برای شما اولویت دارد. فراموش نکنید که بازسازی آشپزخانه و تغییر کابینت‌ها بسیار هزینه‌برتر از بخش‌های دیگر است.

به‌طور معمول کارشناسان و متخصصان پس از بازدید از آپارتمان و با توجه به میزان تخریب، قیمت نهایی را به صاحبان خانه اعلام می‌کنند‌؛ اما فراموش نکنید که برای آنکه به مشکل برنخورید، همیشه خود را برای رقمی بیشتر از رقم اعلام‌شده آماده کنید. در حال حاضر، تنها هزینه تخریب دیوار حدودا از متری ۵۰ هزار تومان آغاز می‌شود و گاهی این رقم به ۲۰۰ هزار تومان هم می‌رسد.

بازسازی آپارتمان و هزینه تغییر آشپزخانه

همانطور که گفتیم گران‌ترین بخش بازسازی مربوط به آشپزخانه است. هزینه بازسازی این بخش از خانه می‌تواند به ازای هر مترمربع بین ۳ میلیون تا ۱۰ میلیون تومان تمام شود. البته این نکته را در نظر داشته باشید که این نرخ بدون قیمت کابینت است. در سال ۱۴۰۳ هر متر کابینت ام‌دی‌اف بین ۴ میلیون تا ۸ میلیون قیمت دارد. این نرخ برای کابینت ممبران که گران‌ترین نوع کابیینت در بازار است، به متری ۱۰ میلیون تومان هم می‌رسد. فراموش نکنید که می‌توانید کابینت آماده یا دست‎‌ دوم هم بخرید.

بازسازی آپارتمان و هزینه تعویض حمام و سرویس بهداشتی

اگر قصد دارید تنها کاشی‌های سرویس بهداشتی و حمام را تغییر دهید، باید بدانید که برای هر متر باید بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان هزینه کنید؛ البته بسته به جنس کاشی و سرامیک انتخابی این قیمت‌ها تغییر می‌کند. بنابراین اگر قصد دارید از محصولات درجه یک استفاده کنید، این ارقام را ۲ برابر کنید. هزینه نصب و دستمزد را نیز در نظر داشته باشید. در سال جدید هزینه نصب سرامیک و کاشی به حدود متری ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.

هزینه بازسازی پذیرایی و اتاق خواب

قیمت بازسازی اتاق خواب‌ها بسته به میزان تغییرات، از ۲۰۰ هزار تومان آغاز می‌شود و به رقم بالای ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم می‌رسد. بازسازی بخش پذیرایی و نشیمن نیز از حداقل ۲۰۰ هزار تومان آغاز می‌شود. فراموش نکنید که این هزینه‌ها به غیر از هزینه تعویض مبلمان و دکوراسیون است.

اگر قصد دارید پذیرایی را کاغذ دیواری کنید، برای هر متر حداقل رقمی در حدود ۲۰۰ هزار تومان را باید هزینه کنید. هزینه نقاشی هم در سال جدید به ۱۲۰ هزار تومان به ازای هر متر رسیده است.

ذکر این نکته هم ضروری است همان ابتدا هدف خود را از بازسازی آپارتمان مشخص کنید؛ اگر قصد بازسازی به نیت فروش و اجاره را دارید، نگاه سرمایه‌گذاری داشته باشید؛ چراکه می‌توانید آپارتمان‌تان را گران‌تر بفروشید و یا اجاره دهید.

منبع: کاماپرس

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها