|
کدخبر: 324383

مسکن / بازار مسکن / قیمت خانه

شوک به کارگران / قیمت مسکن اوج گرفت

در حالی که حداقل حقوق وزارت کار در سال ۱۴۰۲ حدود هشت میلیون تومان تعیین شده بود، قیمت مسکن به شدت افزایش یافته است. باید توجه داشت که با تبدیل ریال به دلار، حقوق کارگران حدود ۱۳۱ دلار محاسبه می‌شود.

اقتصاد شوک به کارگران / قیمت مسکن اوج گرفت

آخرین قیمت های واحدهای مسکونی در منطقه ۱۵ تهران منتشر شده است. بر اساس اطلاعات میدانی، برای خرید یک واحد مسکونی نوساز به مساحت ۶۵ متر مربع، حداقل باید دارای سرمایه ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان باشید.

با توجه به اهمیت بازار مسکن در کشور به دلیل ارتباط مستقیم با وضعیت معیشت و رفاه زندگی مردم، قصد داریم در سلسله گزارش‌هایی قیمت خرید، رهن و اجاره واحدهای مسکونی در مناطق مختلف تهران را به صورت مجزا بررسی کند.

در گزارش روزهای اخیر با توجه به افزایش قیمت مسکن در پایان سال (۱۴۰۲)، به بررسی وضعیت نرخ خرید و فروش «منطقه ۱۳» و «منطقه ۱۴» پرداختیم؛ حال قصد داریم در گزارش پیش رو قیمت خرید و فروش مسکن در منطقه ۱۵ تهران را بررسی کنیم.

ناگفته نماند، افزایش قیمت مسکن در حالی است که کف حقوق وزارت کار در سال (۱۴۰۲) حدود هشت میلیون تومان تعیین شده بود و حقوق کارگران (با تبدیل ریال به دلار) ،۱۳ دلار است، که همین مبلغ حقوق دریافتی را باید برای اجاره خانه پرداخت کند؛ مبلغ مازادی برای مخارج دیگر باقی نخواهد ماند، اما بر اساس استانداردها، تنها تا سقف ۳۰ درصد از درآمد هر فرد باید صرف مسکن شود.

حقوق-کارگران-دو

به طور مثال، هر فرد برای خرید یک واحد نوساز با زیربنای ۶۵ متر یک‌خوابه در خیابان اتابک واقع در منطقه ۱۵ تهران، باید ۲ میلیارد و ۶۰۰ هزار تومان سرمایه داشته باشید.

قیمت خرید واحدهای دیگر در منطقه ۱۵ تهران را در جدول زیر بررسی کنید؛

محله و خیابان (منطقه ۱۵) عمر ساختمان قیمت هر متر (تومان)
مشیریه ۱۳۹۸ ۷۰٬۰۰۰٬۰۰۰
افسریه شمالی ۱۴۰۰ ۸۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اتابک خاوران طیب ۱۳۹۰ ۴۰٬۰۰۰٬۰۰۰
دولت‌آباد ۱۳۸۴ ۶۴٬۸۱۴٬۰۰۰
مسلم شمالی ۱۳۹۸ ۸۵٬۶۰۶٬۰۰۰
جنت آباد مرکزی ۱۳۹۴ ۹۹٬۰۵۶٬۰۰۰
شوش. صراف‌ها ۱۳۸۴ ۱۳۱٬۷۶۴٬۰۰۰
افسریه. والفجر ۱۴۰۱ ۶۸٬۴۲۱٬۰۰۰
شوش. بهار شمالی ۱۳۹۳ ۸۹٬۲۸۵٬۰۰۰

منطقه ۱۵ تهران یکی از مناطق معروف واقع در جنوب شرقی تهران است که نقطه اتصال آن با دیگر مناطق تهران است. این منطقه دارای آب و هوای متناسب با دیگر شهرها و استان‌های مرکزی تهران است اما گاهی آلودگی هوا متراکم می‌شود.

منبع: مهر
  • ناشناس ارسالی در

    اخبار های بی فایده اراجیف -تاچند سال آین ده دولت میماند باکلی آپارتمان تکمیل شده خالی بدون مشتری باد کرده -ساخت خانه اشتب اه است -توپردیس پرند منطقه 22اسلام شهر ت هران کلی آپارتمان خالی داریم اینها فاجعه میشود دولت دنبال پول هست پس نمیفهمد چکا رمیکندکارشناس کاربلد نداریم آمارنداریم ا طلاعات جامع نداریم فقط تادلتون بخواهد آپ ارتمان زمین خونه خالی داریم زاکانی بیسوا دداریم بذرپاش داریم تجربه نداردمثل علی ن یکزادکاردان نداریم مثل روان شاد رضوان ال له علیه بنی صدردلسوز اقتصاددان نداریم ند اریم.والله ساخت مسکن اشتباه است بااین جم عیت کاشی .

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها