|
کدخبر: 324318

بلیط مترو/قیمت بلیط مترو/ایستگاه مترو

وضعیت ایستگاه های مترو / تکمیل خطوط چه زمانی تمام می شود؟

شنیده ها حکایت از آن دارد که خطوط ۶ و ۷ مترو در سال جاری تکمیل خواهد شد.

اقتصاد وضعیت ایستگاه های مترو / تکمیل خطوط چه زمانی تمام می شود؟

تکمیل خطوط مترو یکی از اقداماتی است که مدیریت شهری در این دوره، توجه خاصی به آن داشته است. با تکمیل این خطوط، امکان مسافر بری بیشتری به وجود خواهد آمد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: تکمیل ایستگاه‌های باقی‌مانده خطوط ۶ و ۷ به همراه پیگیری پروژه‌های مربوط به توسعه خطوط ۲،۴،۶ و ۷ از برنامه‌های مترو در سال جدید است.

مسعود درستی، مدیرعامل شرکت مترو تهران در نخستین نشست شورای هماهنگی مدیران این شرکت در سال جاری، به تبیین رئوس برنامه‌های پیش رو پرداخت و گفت: آنچه تاکنون در خصوص اقدامات توسعه‌ای خطوط هفتگانه مترو تهران صورت پذیرفته است، قابل تأمل و ارزنده بوده و البته در کنار مسائل کمی، باید به مساله کیفیت جابجایی مسافران بیش از پیش توجه شود؛ در واقع زمانی می‌توان از بهبود کیفیت خدمات این شبکه سخن گفت که شاهد افزایش استقبال مسافران از سیستم حمل و نقل عمومی انبوه بر باشیم.

مدیرعامل شرکت مترو تهران در ادامه با تاکید بر لزوم تکمیل ۵ ایستگاه باقی‌مانده در خطوط ۶ و ۷ طی سال جاری، افزود: نکته مهم در برنامه‌های سال ۱۴۰۳ این است که روند عملیات اجرایی خطوط جدید تسریع یافته و البته در کنار این امر مهم، پروژه‌های توسعه‌ای خطوط موجود که عرصه فراگیری شبکه مترو در اقصی نقاط پایتخت را گسترش می‌دهد، به طور جدی دنبال شود. این پروژه‌ها شامل توسعه شرقی خط ۲، توسعه شرقی و غربی خط ۴، توسعه جنوبی خط ۶ و همچنین توسعه شمال غربی خط ۷ است که برخی از آنها پیشرفت‌های خوبی هم داشته‌اند.

درستی در پایان صحبت‌های خود، یکی از مهم‌ترین برنامه‌های سال ۱۴۰۳ شرکت مترو تهران را پیگیری روند احداث پایانه‌های باقی‌مانده خطوط موجود قلمداد کرد و گفت: اگر نتوانیم فرآیند تکمیل پایانه‌های خطوط فعلی را در مدت زمانی مشخص تعیین تکلیف کنیم، در آینده‌ای نه چندان دور نه تنها موضوع تعمیر و نگهداری ناوگان حمل و نقلی شبکه مترو به مشکل برمی‌خورد بلکه سرویس دهی روزانه به مسافران نیز با اما و اگرهای فراوانی مواجه خواهد شد و این امر به معنای کم اثر شدن اقدامات توسعه‌ای شبکه موجود خواهد بود.

پس از آغاز احداث خطوط جدید ۱۰و ۸در سال گذشته، ساخت خطوط جدید ۹و ۱۱نیز احتمالا تا قبل از پایان فصل بهار شروع خواهد شد. خط ۱۱آخرین خط متروی تهران است که شکل قوسی دارد و مناطق جنوب غرب و جنوب تهران را که به لحاظ ایستگاه و خطوط مترو کم برخوردار هستند، پوشش می‌دهد و همچنین با اتصال به خطوط ۸و ۹متروی تهران که هردو از خطوط جدید هستند، یکپارچگی شبکه ریلی پایتخت را به‌شکل مطلوبی افزایش می‌دهند.

خط ۱۱از پایانه چیتگر به سمت جنوب می‌رود و مناطق ۱۸و ۲۱را پوشش داده و در ادامه به شرق مناطق ۱۹و ۲۰می‌رسد. همچنین خط ۱۱با هر ۳خط حومه‌ای درجنوب تهران دارای ایستگاه تبادلی است که از این لحاظ یکی از اصلی‌ترین خطوط مترو در تبادل با شبکه حومه‌ای محسوب می‌شود.

هاشم روحانی، مجری خط ۱۱متروی تهران درخصوص آخرین وضعیت این پروژه به همشهری می‌گوید:«درحال نهایی کردن انعقاد قرارداد اجرایی پروژه خط ۱۱هستیم. پس از نهایی شدن قرارداد و جزئیات مربوط به آن ازجمله تعداد دستگاه‌های تی‌بی‌ام(دستگاه حفار مکانیزه) که قرار است در پروژه استفاده شود، برنامه‌ریزی و کارهای مقدماتی برای شروع فاز اجرایی آن آغاز خواهد شد.»

منبع: حیات

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها