|
کدخبر: 324201

ایلان ماسک/ توییتر/ فضای مجازی

اعتراف خنده دار ماسک / من به وضع مالی شرکت ضرر زده ام!

ایلان ماسک در دادگاه اعلام کرد که پست‌های او به جای کمک به وضعیت مالی او، به آن آسیب رسانده است.

اقتصاد اعتراف خنده دار ماسک / من به وضع مالی شرکت ضرر زده ام!

ایلان ماسک در اظهاراتش در یک پرونده دادگاهی اعلام کرد که پست‌هایش در شبکه اجتماعی ایکس، به جای کمک به آن شبکه از نظر مالی، به آن آسیب رسانده است. در این پرونده، او به تهمت و افترا علیه یک جوان ۲۲ ساله متهم شده است.

براساس گزارشی که هافینگتون پست از اظهارات ایلان ماسک در دادگاه منتشر کرده، از مالک ایکس درباره نقل‌قولی در کتاب زندگی‌نامه‌اش سؤال پرسیده شده است؛ او گفته بود که تاکنون با حرف‌هایش بارها به خود آسیب زده است. ماسک دراین‌باره توضیح داد: «من احتمالاً بیشتر از آنکه به وضع مالی شرکت کمک کرده باشم، به آن آسیب زده‌ام.»

بااین‌حال، او تأکید کرد که محتوای پست‌هایش را با توجه به منافع مالی خود تنظیم نمی‌کند و درعوض به‌دنبال انتشار موضوعاتی است که برای عموم جالب، مهم یا سرگرم‌کننده تلقی می‌شوند. وکیل ماسک بارها تلاش کرده بود که رونوشت اظهارات او در دادگاه محرمانه باقی بماند، اما قاضی با درخواست او مخالفت کرد.

ایلان ماسک چرا به دادگاه رفته است؟

ایلان ماسک در این پرونده با شکایت اعاده حیثیت جوانی به‌ نام «بن برودی» مواجه شده است که ادعا می‌کند مالک ایکس مروج نظریه‌های توطئه علیه او بوده است. برودی می‌گوید ماسک به غلط او را در کشمکشی میان گروه‌های راست افراطی در ایالت اورگان آمریکا دخیل دانسته است.

در آن درگیری‌ها شخصی حضور داشت که از نظر ظاهری شبیه به برودی بود. این اتفاق باعث شد برخی افراد در این شبکه اجتماعی مدعی شوند که این کشمکش ساختگی و برودی مأمور مخفی دولت است. ماسک نیز در این مباحثه حاضر شد و ظاهراً موافق بود که این درگیری یک حادثه ساختگی بوده است. مالک ایکس درنهایت به یکی از این پست‌ها که حاوی ویدیویی از این درگیری‌ها بود پاسخ داد و گفت برودی هم بخشی از این عملیات ساختگی بوده است.

وکیل برودی می‌گوید با توجه به مخاطبان پرشمار اکانت ماسک، پست او توسط میلیون‌ها نفر دیده شده و به آبروی این جوان ۲۲ ساله آسیب زده است.

دعوای ایلان ماسک و قاضی برزیلی

ماسک شنبه شب در پلتفرم ایکس مورائس را به به خیانت وقیحانه و مکرر علیه قانون اساسی و مردم برزیل متهم کرد. او نوشت: این قاضی جریمه های سنگین وضع می کند، کارمندان ما را به دستگیری تهدید می کند و دسترسی به ایکس را در برزیل قطع می کند. درنتیجه ما احتمالا درآمدمان در برزیل را از دست بدهیم و مجبور شویم دفترمان را در آنجا تعطیل کنیم. اما اخلاق مهم تر از سود است.

مورائس روز یکشنبه با افزودن ماسک به تحقیقات خود اعلام کرد یک بررسی درباره اخبار جعلی در شبکه های اجتماعی را رهبری می کند و تحقیقی درباره ایجاد مانع در اجرای عدالت را آغاز خواهد کرد.

مورائس در این باره نوشت: ایکس باید از هرگونه سرپیچی حکم دادگاهی که قبلاً صادر شده، از جمله انجام هرگونه فعال سازی مجدد نمایه ای که توسط این دیوان عالی مسدود شده است، خودداری کند.

طبق بیانیه قاضی، اگر این پلتفرم از دستور مسدود سازی برخی حساب های کاربری پیروی نکند حدود ۱۹۷۴۰ دلار به ازای هر روز تخلف جریمه می شود.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها