|
کدخبر: 323304

بیمه شخص ثالث/ بیمه مرکزی / قیمت بیمه

نرخ حق بیمه شخص ثالث سال ۱۴۰۳ اعلام شد / حق بیمه موتورسیکلت چقدر است؟

نرخ حق بیمه شخص ثالث خودروهای سواری و سنگین در سال ۱۴۰۳ با در نظر گرفتن نرخ دیه و مالیات جدید اعلام شد.

اقتصاد نرخ حق بیمه شخص ثالث  سال ۱۴۰۳ اعلام شد / حق بیمه موتورسیکلت چقدر است؟

از میان انواع بیمه‌های ارائه شده توسط شرکت‌های مختلف، بیمه شخص ثالث همچنان به عنوان یکی از محبوب‌ترین بیمه‌ها شناخته می‌شود. این بیمه به دلیل اجباری بودن آن، جایگاه ویژه‌ای در بازار بیمه ایران دارد. در صورت عدم تحت پوشش قرار گرفتن وسیله نقلیه، ممکن است عواقب جبران‌ناپذیری برای فرد به وجود آید که باید پرداخت شود.

اما به‌راستی بیمه شخص ثالث چه مواردی را پوشش می‌دهد و علت نام‌گذاری این بیمه چیست. در پوشش بیمه شخص ثالث، شخص اول مالک وسیله نقلیه یا بیمه‌گزار، شخص ثانی شرکت بیمه یا بیمه‌گر و شخص ثالث فرد زیان‌دیده غیر از راننده مقصر در حادثه هستند.

برای مثال در یک حادثه رانندگی هزینه درمان، فوت و خسارت وارد شده به اموال تمامی افراد زیان‌دیده، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرد. راننده مقصر نیز تحت پوشش بیمه حوادث راننده که به تازگی جزئی از بیمه شخص ثالث شده است قرار می‌گیرد. با این تفاوت که بیمه حوادث راننده تنها خسارت‌های جانی را پوشش می‌دهد و در برابر خسارات مالی مسئولیتی ندارد.

بیمه شخص ثالث را تمامی شرکت‌های بیمه ارائه می‌دهند و نرخ بیمه در شرکت‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد. همچنین تفاوت در کیفیت ارائه خدمات این بیمه می‌تواند تأثیر بسزایی در میزان رضایت بیمه‌گزار داشته باشد.

حق-بیمه

منبع: تحلیل بازار

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها