|
کدخبر: 323278

حقوق کارگران/ حقوق/ دستمزد

فوری / مالیات حقوق بگیران در سال ۱۴۰۳ مشخص شد

سقف معافیت مالیاتی حقوق بگیران در سال جاری (مربوط به سال ۱۴۰۳) به مبلغ ۱۲ میلیون تومان در ماه تعیین شده است.

اقتصاد فوری / مالیات حقوق بگیران در سال ۱۴۰۳ مشخص شد

با توجه به قانون بودجه سال ۱۴۰۳، سقف معافیت مالیاتی حقوق بگیران تعیین شده است و برابر با ۱۲ میلیون تومان در ماه می‌باشد. در صورتی که درآمد ماهیانه فرد بین ۱۲ تا ۱۶.۵ میلیون تومان باشد، مالیات به نرخ ۱۰ درصد از مبلغ اضافه به سقف معافیت دریافت می‌شود.

مالیات

سالانه چقدر دستمزد رشد داشته است؟

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که در دولت سیزدهم، حداقل حقوق کارگران با یک افزایش ۱۷۰ درصدی افزایش یافته است. او افزود: در آغاز دوره دولت سیزدهم، حداقل دستمزد ماهانه کارگران فقط ۲ میلیون و ۶۵۶ هزار تومان بود، اما پس از حدود دو و نیم سال به ۷ میلیون و ۱۶۶ هزار تومان افزایش یافت و حداقل دریافتی کارگران به ۱۱ میلیون و ۱۰۷ هزار تومان رسید.

علی حسین رعیتی‌فرد  اظهار کرد: در ۳۲۹ نشست شورای عالی کار (آخرین نشست تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۳) در تاریخ ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۵ با حضور نمایندگان کارگری ‌و کارفرمایی ‌ آغار شد و اعضای این شورا در زمینه نحوه تعیین حداقل دستمزد به تبادل نظر و بحث و گفت وگو پرداختند.

معاون روابط کار اولین موضوع مورد توافق نمایندگان کارفرمایان و کارگران تمرکز بر افزایش حقوق پایه عنوان کرد.

وی افزود: نمایندگان کارفرمایان با پیشنهاد اولیه افزایش ۲۷ درصدی و نمایندگان کارگران با تعیین عدد ۱۵ میلیونی (۱۱۶ درصدی) برای حداقل دستمزد سال ۱۴۰۳  وارد مذاکرات شدند که در نهایت پس از مباحثه طولانی این نشست در یک نقطه مشترک به جمع بندی و اجماع نرسیدند.

رعیتی فرد تصریح کرد : در پایان این مذاکرات با نظر اکثریت آرا اعضای شورای عالی کار افزایش ۳۵ درصدی حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۳ به تصویب رسید.

وی اضافه کرد: بر اساس آئین نامه اجرایی شورای عالی کار، این شورا با حضور ۷عضو به رسمیت شناخته و  مصوبات آن با اکثریت آرا قابلیت اجرایی دارد.

معاون روابط کار تاکید کرد: طبق آئین نامه اجرایی شورای عالی کار پس از خروج و ترک نمایندگان کارگران نیر به دلیل به حد نصاب رسیدن با دو سوم اعضا و تصویب اکثریت آرا تمامی مصوبات ۳۲۹ نشست شورای عالی کار رسمیت دارد.

وی نقش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شورای عالی کار تنظیم گری و تسهیل گر عنوان کرد و گفت: این شورا با حضور سه نماینده کارگران، سه نماینده کارفرمایان، رئیس سازمان ملی استاندارد و دو نفر اعضای حقیقی خبره فعال اقتصادی و اجتماعی به پیشنهاد وزیر کار و تصویب هیات دولت و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل می شود که همه اعضای دارای یک رای و از نظر وزنی برابر و هیچ یک از اعضا نسبت به دیگر برتری ندارد.

وی با بیان اعضای شورای عالی کار اعتقاد به اجماع در اتخاذ تصمیات داشتند، گفت: متاسفانه با ترک و خروج نمایندگان کارگری از جلسه و عدم چانه زنی فرصت افزایش بیش از ۳۵ درصد حداقل کاگران از دست رفت چون اعضای شورا اعتقاد به نتیجه گیری به صورت اجماعی داشتند و براین اساس امکان افزایشی یک الی دو رصدی وجود داشت.

معاون روابط کار خاطرنشان کرد: در دولت سیزدهم در ۱۴۰۱ حداقل حقوق ۵۷.۴ درصد و سایر سطوح ۳۸ درصد، در سال ۱۴۰۲ حداقل حقوق ۲۷.۴ و سایر سطوح  ۲۱ و در سال ۱۴۰۳ حداقل حقوق کارگران ۳۸ درصد و سایر سطوح ۲۲ +عدد ثابت افزایش پیدا کرده است.

وی گفت: در این دولت به طور میانگین سالانه ۴۰ درصد حداقل دستمزد کارگران رشد داشته است.

 

منبع: تسنیم
 • ناشناس ارسالی در

  آخر پدر فلانی ها مالیات بر سود است ،برای تولید کنند نه احمق ها مردم باید جور مالیات تولید کننده را بکشند و هر چه مصرف میکنند مالیات بدهند ،واقعا شرم آور است

 • صبا ارسالی در

  انشالله بزودی وزیر کار و دارو دسته اش بد رک واصل خواهد شد مرگ ظالمان حق است

 • ناشناس ارسالی در

  جناب تورم چقدر رشد داشته خاک بر سر دزدور شوه گیرتون حق کارگر رو خوردین بشه سرطان بیوفته به جون بچه هاتون خودتون چقدر پول گرفتین آقای وزیر به نفع کار فرما خودتو ج ر میدادی

 • مجید ارسالی در

  آدم به یاد کارتون رابین هود می افته رییسی حکم داروغه رو داره ملت رو داره به گدایی می کشونه توی کارتون سگ یه سگ توی پای گچ گرفته اش قایم کرده بود اونم ازش گرفتن
  ای کاش زنده بودیم ببینم تاریخ درباره اینها چی می نویسه

 • ابراهیم رجبی ارسالی در

  شماکه وجدان ندارید نگفتی درایت دولت درسه سال 400برابراجناس گران شدند خودت چقدرحق وق میگیری از خانه سازمانی ‌..وماشین سازم انی استفاده می کنی

 • ناشناس ارسالی در

  بیسوادخائن دروغگو چرا نمیگی قیمت کالا و خدمات چندبرابر شده

 • علی ارسالی در

  آقای رعیتی این همه لاف گزاف از افزایش 17 0درصدی حقوق کارگر می زنی یه نگاه هم به ق یمت مرغ 26هزارتومنی ابتدای دولت سیزدهم ب یانداز که با رسد 280درصدی به 98هزارتومان رسیده این عقب افتادگی 90درصدی دستمزد طی سه سال را چگونه توجیه می کنی؟

 • ناشناس ارسالی در

  وقتی نماینده کارگری تو جلسه نبوده این را ی چه معنی دارد؟

 • عدالت ارسالی در

  دیگه آشکارا می گوییم خاک بر سر دولت نابو دشود این دولت آرزوی مردم به ویژه بازنشست گان
  خدمات ۴۰تا۶۰درصد افزایش
  افزایش حقوق۲۰درصد

 • محمد ارسالی در

  مالیات و که خوب مشخص میکنم ولی حقوق کارگ ری را یک سال چکش کاری میکنند که آخر ۲۰در صد اضاف کنن.منم نمی‌دونم چرا اضافه کارکا رگرا راهم ازش مالیات میگیرن

 • علی مؤیدی ارسالی در

  سقف مالیات برای کارگران حداقل باید ۱۴میل یون میشد که اینقدر ضربه نخورند!احتمالاًخ دا هم خوابه که این ظلم‌ها را جواب نمیده پس کی باید شاهد انسانیت باشیم؟؟؟؟؟؟

 • ناشناس ارسالی در

  بیمه ومالیات حقوق درصدافزایش حقوق راچقدر می کنه
  باتوهین کارمادرست نمیشه با یدکارگرهرگونه حمایت ومشارکت خودازدولت وک ارفرمارابرداره وصدای خودرایکی کند
  کیست که مارایاری کند

 • سجاد ارسالی در

  بهت فحش بدم؟ حتی لایق فحش هم نیستی که با چشمای کورت داری میبینی کارگر بیچاره با سختی زندگی میکنه روش منت هم میگذاری؟ خدا یا زنده باشم و فلاکت این نامردا رو ببینم .

 • ناشناس ارسالی در

  خداریشه ظلم رابسوزاند

ارسال نظر