|
کدخبر: 322636

سامانه یکپارچه خودرو / پیش فروش خودرو / بازار خودرو

این ۹ خودرو وارداتی را از دست ندهید / فروش در سامانه یکپارچه آغاز شد

در حال حاضر، هیچ ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده است و انتخاب خودرو در سامانه فقط برای افرادی امکان‌پذیر است که در مرحله اول، که در اسفند ماه سال ۱۴۰۱ حساب خود را بلوکه کردند، ثبت نام کرده‌اند.

اقتصاد این ۹ خودرو وارداتی را از دست ندهید / فروش در سامانه یکپارچه آغاز شد

به اطلاع متقاضیانی که در اسفند ۱۴۰۱ در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی ثبت نام کرده و اولویت آنها مشخص شده است، اعلام می‌شود که سامانه تا ساعت ۲۳:۵۹ روز پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ فقط برای انتخاب خودروها، به تفصیل مشخص شده در جدول زیر، در دسترس خواهد بود.

در این مرحله متقاضیان محترم می‌توانند یک اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر انتخاب نمایند. لازم به ذکر است هیچگونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفا برای ثبت نام‌کنندگان مرحله اول که در اسفند ماه سال ۱۴۰۱ حساب خود را بلوکه نموده‌اند می‌باشد.

الف- خودروهای دارای نرخ قطعی در مبادی ورودی:

جدول شماره 1: قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش قطعی درمبادی ورودی به ریال
1 پارسیان موتور مانلی Fiat 500 18.335.000.000
2 راسا موتور خاور میانه Suzuki Ciaz 11.552.000.000
3 راسا موتور خاور میانه Suzuki Baleno 12.478.000.000
4 جهان نوین NISSAN SUNNY 11.071.400.000
5 آرین پارس موتور Lamari HEV 15.434.000.000
6 معین خودرو ایرانیان Honda Vezel 2023 20.359.000.000
7 ایران خودرو Dongfeng Shinemax 12.869.000.000

 

تبصره: نرخ مندرج در جدول شماره ۱، نرخ قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و... به قیمت‌های فوق اضافه می‌گردد که واردکنندگان با رعایت آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف‌کنندگان خودرو می‌توانند نسبت به دریافت آن اقدام نموده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام نمایند.

ب- خودروهای دارای نرخ علی‌الحساب در مبادی ورودی:

جدول شماره 2- برآورد قیمت فروش محاسباتی علی الحساب در مبادی ورودی

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش علی الحساب درمبادی ورودی به ریال
1 راسا موتور خاور میانه Suzuki Jimny 5 Door 17.000.000.000
2 راسا موتور خاور میانه Suzuki Fronx 12.500.000.000

 

تبصره ۱ - نرخ علی‌الحساب اعلام شده، نرخ در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و... در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می‌توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت ۵۰% نرخ علی الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام نمایند

تبصره ۲ - نرخ قطعی خودروهای مذکور پس از ارائه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره ۳ - عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف می‌گردد.

تبصره ۴ –کلیه شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام نمایند در صورت تاخیر در تحویل و... قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین نامه فوق خواهند شد.

 

تبصره ۵ - تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت‌نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.

تبصره ۶ - آن دسته از ثبت نام‌کنندگان خودرو وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم تخصیص را مشاهده می‌نمایند، در صورت تمایل نسبت به خودروهای ارائه شده در جداول فوق در این مرحله خودرو جدید انتخاب کنند.

تبصره ۶ - آن دسته از ثبت نام‌کنندگان خودرو وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم تخصیص را مشاهده می‌نمایند، در صورت تمایل نسبت به خودروهای ارائه شده در جداول فوق در این مرحله خودرو جدید انتخاب کنند.

تبصره ۷ - اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

 

منبع: برنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها