|
کدخبر: 322559

معاینه فنی

فعالیت مراکز معاینه فنی در رمضان / ساعت تغییر کرد؟

معاینه فنی یکی از اقداماتی است که صاحبان خودرو باید این اقدام را انجام دهند.

اقتصاد فعالیت مراکز معاینه فنی در رمضان / ساعت تغییر کرد؟

بیشتر آلودگی هوا برای خودروهایی است که تاکنون معاینه فنی را انجام نداده و از ایرادات خودروی خود مطلع نیستند. نیاز است تا رانندگان نسبت به دریافت این برگه و سلامت خودروی خود اقدام کنند.

سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران ساعت کاری مراکز معاینه فنی در ماه مبارک رمضان را اعلام کرد.

سید محمد مهدی میرزایی قمی سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان در خصوص تغییرات ساعت کاری مراکز در این ماه گفت: ساعت کاری مراکز با هدف خدمت رسانی شایسته به شهروندان و روزه داران گرامی در ماه پایانی سال برنامه‌ریزی شده است. از ابتدای ماه مبارک رمضان ۲۲ اسفند ماه مراکز بیهقی و شهید آبشناسان از ساعت ۷ صبح الی ۲۲، مراکز نیایش، الغدیر، دماوند، سراج، شهید چمران از ساعت ۷ الی ۱۷ و مراکز شقایق، خاوران، امام رضا (ع)، شهدای زمان آباد، بعثت، فداییان اسلام، چیتگر، ابوذر، آزادی، ایران خودرو (۵۰۶۲) و کلیه واحدهای سیار از ساعت ۷ الی ۱۸ فعال هستند.

میرزایی قمی در خصوص وضعیت مراجعات به مراکز افزود: روزانه در حدود ۶۳۰۰ دستگاه خودرو به مراکز مراجعه می‌نماید که با توجه به توسعه خطوط معاینه فنی، افزایش ساعت کاری مراکز و همچنین مدیریت نحوه پذیرش اینترنتی و حضوری در یکسال اخیر خوشبختانه در حال حاضر در هیچ کدام از مراکز صف نداریم و شهروندان در صورت سلامت خودرو می‌توانند در کمتر از نیم ساعت نسبت به دریافت معاینه فنی خودروی خود اقدام کنند.

وی در توضیح فعالیت دو مرکز معاینه فنی پس از افطار اظهار داشت: جهت استفاده روزه داران گرامی از خدمات مراکز معاینه فنی پس از افطار دو مرکز بیهقی و شهید آبشناسان تا ساعت ۲۲ فعال هستند و از مراجعه کنندگان در زمان اذان مغرب در این مراکز با افطاری ساده پذیرایی می‌گردد. البته به این موضوع تاکید می‌شود ساعت کاری مراکز نسبت به شرایط مراجعات قابل برنامه‌ریزی بوده و این آمادگی وجود دارد که حسب نیاز شهروندان در هرکدام از مراکز افزایش ساعت کاری داشته باشیم.

میرزایی قمی در پایان خاطر نشان کرد: شهر تهران از بضاعت ۶۴ خط معاینه فنی مختص خودروهای سبک در ۱۷ مرکز معاینه فنی ثابت و ۱۵ واحد سیار تک‌خطه و همچنین سه مرکز معاینه فنی تک‌خطه مختص خودروهای سنگین برخوردار بوده و شهروندان می‌توانند جهت اطلاع از آدرس و نحوه فعالیت مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران به آدرس inspection.tehran.ir مراجعه و یا با سامانه پاسخگو ۹۶۰۰۶۰۰۰ تماس حاصل شود.

سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران، با اشاره به در پیش بودن سفرهای نوروزی و تأکید بر رفع نواقص خودرو‌ها با هدف کاهش تصادفات و آلودگی، گفت: مراکز معاینه فنی پایتخت آمادگی ارائه مشاوره فنی رایگان را دارند تا مسافران نوروزی با اطمینان خاطر بیشتر نسبت به وضعیت فنی خودروی خود عازم سفر شوند.

محمد میرزایی‌قمی؛ اعلام کرد: از ۱۵ اسفندماه به مدت یک ماه مراکز معاینه فنی شهر تهران علاوه بر انجام معاینه فنی و کنترل وضعیت ایمنی خودرو‌ها آمادگی دارند تا نسبت به پاسخگویی سؤالات و ارائه خدمات مشاوره فنی برای آماده‌سازی خودرو پیش از سفر در میزهای خدمتی که به همین منظور پیش‌بینی شده اقدام کنند.

منبع: مهر

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها