|
کدخبر: 320937

قیمت خودرو / بازار خودرو / خودرو خارجی

قیمت این خودروها اوج گرفت / بازار خودرو در تلاطم

با توجه به افزایش قیمت اخیر خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی، بررسی‌ها از سوی شورای رقابت، وزارت صنعت، معدن و تجارت، و سازمان حمایت از مصرف‌کننده نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد مجوز افزایش قیمت به این خودروساز داده شده است.

اقتصاد قیمت این خودروها اوج گرفت / بازار خودرو در تلاطم

در پی تغییر ناگهانی ۲۰۰ میلیون تومانی قیمت خودرو های گروه بهمن موتور یعنی ( دیگنیتی و فیدلیتی) متقاضیان ای خودرو های لاکچری محبوب با اعتراضات خود در صدد پیگیری این تغییرات قیمتی هستند.

مقایسه قیمت عرضه این خودرو در بهمن ماه امسال نسبت به آبان حاکی از آن است که قیمت فیدلیتی پرایم تیپ یک در بهمن ماه نسبت به آبان ماه ۲.۰۷۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال و قیمت فیدلیتی پرایم تیپ ۲ نیز ۱.۸۶۵.۰۰۰.۰۰۰ افزایش یافته است.

یک مقام مسئول در شورای رقابت مدعی شده است"هیچ مجوز افزایش قیمتی به خودروسازان داخلی و مونتاژی داده نشده و قیمت گذاری خودرو نیز همچنان براساس مصوبه ۵۴۳ شورای رقابت انجام می‌شود."

براساس بند ۳ مصوبه ۵۰ کارگروه خودرو شورای رقابت مورخ ۷ آذر ۱۴۰۲ درخصوص بررسی مجدد قیمت تمام شده خودروهای مونتاژی از محل تغییر منبع ارز و استفاده از ارز صادراتی عنوان شده است که با تغییر نرخ ارز محاسبه قیمتی مجدد انجام شود.

براساس این بند" درخواست برخی شرکتهای مونتاژی مبنی بر تغییر منبع تامین ارز و استفاده از ارز حاصل از صادارت در قیمت تمام شده و بررسی مجدد قیمتها در جلسه مطرح و مقرر گردید سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان نسبت به بررسی اقدام و نتیجه به کارگروه اعلام گردد.

سازمان حمایت مطابق همین مصوبه کارگروه خودروی شورای رقابت بررسی قیمت تعدادی از خودروهای مونتاژی را بنا بر درخواست شرکت ها انجام داده و در نهایت وزارت صمت مجوز تغییر قیمتی محصولات را برای این شرکت ها صادر کرده است.

گروه بهمن در همین ارتباط عنوان کرده است:

مجوز منطقی‌سازی قیمت‌ها با توجه به افزایش هزینه‌های تمام شده تولید صادر شده است، از آخرین قیمت‌گذاری شورای رقابت، همه عوامل تولید افزایش قیمت داشته‌اند که بدیهی است این حقیقت بر قیمت تمام شده تولید خودرو اثرگذار خواهد بود، در ادامه روشن است این شرکت مانند گذشته تابع قوانین و مقررات بوده و بدون مجوز از وزارت صمت افزایشی قیمتی نخواهد داشت و شرکت بهمن موتور تنها مخاطب این مجوز نخواهد بود و مرجع صادر کننده در این مجوز امکان انتشار آن را دارد.

افزایش-قیمت

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها