|
کدخبر: 320618

خودروسازی / صنعت خودرو / بازار خودرو

محصول محبوب ایران خودرو در راه بازار / سمند تغییر شکل داد

در طول سال‌ها، سمند با توجه به نیازهای بازار و تغییرات فنی و طراحی، به صورت مداوم ارتقاء یافته است. از سمند معمولی تا نسخه‌هایی با نام‌های سمند LX، سمند SE، سمند SLX، سمند EL و سمند SD برای بازارهای داخلی و صادراتی تولید شده است.

اقتصاد محصول محبوب ایران خودرو در راه بازار / سمند تغییر شکل داد

در طول سال‌ها، سمند محبوبیت قابل توجهی در ایران کسب کرده است. این خودرو به دلیل قیمت مناسب، قطعات یدکی آسان یافتنی و عمر مفید بالا، جزو خودروهای پرفروش در ایران است. همچنین، به دلیل سادگی فنی و قابلیت تعمیر آسان، سمند به عنوان یک خودرو پراستفاده در خدمات تاکسی‌رانی نیز شناخته می‌شود.

خودروی سمند سورن پلاس دوگانه سوز تیپ جدید یکی از قوی‌ترین خودروهای تولید داخل بازار ایران است که تا ۶ ماه آینده به بازار عرضه خواهد شد.

بازار خودرو به‌طور معمول توسط شرکت‌های خودروسازی، نمایندگان فروش و بازاریابان خودروها، فروشگاه‌های خودروهای دست دوم و افراد حقیقی که خودرو خود را به فروش می‌گذارند، تشکیل شده است. در این بازار عموماً مشتریان می‌توانند از انتخاب مدل، مشخصات فنی، قیمت و شرایط فروش مناسب برای خودرو خود استفاده کنند.

تیپ جدید سورن پلاس دوگانه سوز در حال ورود به بازار است. این خودرو نمونه فول آپشن سورن پلاس CNG به حساب می‌آید.

خودروی سمند سورن پلاس دوگانه سوز تیپ جدید یکی از قوی‌ترین خودروهای تولید داخل بازار ایران است که تا ۶ ماه آینده به بازار عرضه خواهد شد.

سورن-پلاس-دوگانه-سوز۱

سورن-پلاس-دوگانه-سوز

پیش از این سورن پلاس دوگانه سوز تنها در یک تیپ به بازار عرضه می شد و امکانات رفاهی کمتری را نسبت به نمونه های بنزینی داشت. اما حال کد کلاس ۵۵۵۰۸ سورن پلاس دوگانه سوز به فهرست محصولات اضافه شده‌است. این تیپ سورن پلاس، فول ترین نمونه حال حاضر نسخه CNG به حساب می آید.

سورن پلاس دوگانه سوز به پیشرانه ۱.۶۵ لیتری EF۷ مجهز است. این پیشرانه چیدمان ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ را دارد و به قابلیت دوگانه سوز مجهز شده است. سورن پلاس دوگانه سوز در حالت بنزینی ۱۱۳ اسب بخار را با گشتاور ۱۵۳ نیوتن متر تولید می کند. این خودرو در حالت گازسوز توان ۹۷ اسب بخار را با گشتاور ۱۳۶ نیوتن متر در اختیار دارد. باک سوخت سورن پلاس دوگانه برای بنزین ۶۰ لیتر و برای گاز طبیعی ۱۰۰ لیتر است.

جعبه دنده سورن پلاس CNG از نوع ۵ سرعته دستی است که توان را به چرخ های جلو منتقل می کند. ترمزهای جلوی این خودرو از نوع دیسکی است. در بخش عقب هم از ترمز کاسه ای استفاده شده است.

در نسخه های قبلی سورن پلاس دوگانه سوز امکاناتی مانند دو کیسه هوا، تهویه اتوماتیک، فرمان هیدرولیک، تریم داخلی پارچه، سنسور پارک عقب، چراغ روشنایی روز، پوزشین لامپ، رینگ های فولادی، کنترل سیستم صوتی از روی فرمان، شیشه ها و آینه های جانبی برقی، شیشه های عقب دودی، پشتی برقی صندلی های جلو و… شاهد بودیم. حال در کد کلاس ۵۵۵۰۸ سورن پلاس دوگانه سوز امکانات جدید و به روزتری مانند دوربین دنده عقب، نمایشگر لمسی و کروز کنترل هم دیده می شود. این تیپ جدید سورن پلاس CNG فاقد قابلیت آنتی ترپ و پاور ویندوز است.

منبع: مجله خودرو

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها