|
کدخبر: 320033

نهضت ملی مسکن‌ / مسکن ملی / بازار مسکن

خون تازه در رگ های بازار مسکن / نهضت ملی وارد فاز جذاب شد

معاون وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن و ساختمان اعلام کرد که تعداد واحدهای مسکونی ساخته شده در چارچوب طرح اقدام ملی مسکن در کشور، به بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار واحد رسیده است.

اقتصاد خون تازه در رگ های بازار مسکن / نهضت ملی وارد فاز جذاب شد

در حاشیه آیین کلنگ‌زنی ساخت ۸۰۰ واحد مسکونی در آمل، هادی عباسی، در تاریخ ۱۹ بهمن، اعلام کرد که این خانه‌ها به صورت نوسازی بافت‌های فرسوده، گروهی یا انفرادی در شهرها و روستاها، انبوه‌سازی و مسکن نیروهای مسلح در حال ساخت قرار دارند.

وی ادامه داد: در شهرستان آمل ۸۰۰ واحد و ۳۰۰ واحد در تنکابن در قالب طرح اقدام ملی مسکن اجرایی شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی همچنین به برخی اقدامات حمایتی برای رونق بخشیدن در طرح ملی مسکن در کشور اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین اقدام‌ها در بخش ارائه تسهیلات و تصویب نرخ بهره ۱۸ درصد و پرداخت تسهیلات برای زمین‌های دولتی و طرح‌های شهری بوده است.

عباسی، با اعلام اینکه پرداخت اقساط در بازپرداخت آن در دو سال نخست ماهانه، حدود پنج میلیون و ۹۰۰ هزارتومان تعیین شده است، اضافه کرد: بعد از دو سال نیز، قسط‌ها از سال سوم پلکانی خواهد شد.

ساخت مسکن معلولان

وی، همچنین از امضای تفاهم نامه‌ای با بهزیستی، برای پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان در قالب کمک بلاعوض برای خانواده معلول متقاضی ساخت مسکن در این طرح خبر داد و گفت: ساخت ۷ هزار خانه برای خانواده‌های دارای سه معلول هم به صورت ویژه در دستور کار دولت قرار دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این نکته که ساخت مسکن در کشور تورم را کاهش خواهد داد، ادامه داد: همزمان با ساخت مسکن اشتغال در پهنه کشور ایجاد خواهد شد.

با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و استاندار مازندران ساخت ۸۰۰ واحد در قالب طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان آمل شروع شد.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها