|
کدخبر: 319532

بازار مسکن / نهضت ملی مسکن / ساخت مسکن

آخرین جزییات مسکن ملی / وزیر شرایط تازه را اعلام کرد

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: بیش از ۲ میلیون و ۴۰ هزار واحد مسکن ملی در سراسر کشور در دست ساخت قرار دارد و ما در تلاشیم تا تمام اهداف دولت در زمینه مسکن را به عملیات عملی تبدیل کنیم.

اقتصاد آخرین جزییات مسکن ملی / وزیر شرایط تازه را اعلام کرد

بذرپاش اظهار کرد که در حال ساخت ۲ میلیون و ۴۰ هزار واحد مسکن ملی در کشور می‌باشد و از آن‌ها خبر داد و اظهار کرد: تمامی تلاش‌ها را به کار می‌بریم تا اهداف دولت در زمینه مسکن به اجرا درآید.

وی اظهار کرد:‌ در سفر رییس جمهور و اعضای هیئت دولت بیش از ۱۴ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن به مردم تحویل شد و با احتساب ۶ هزار واحدی که قبلا تکمیل و تحویل شده بود بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی به مردم هرمزگان تحویل شد. در بخش واگذاری زمین نیز بیش از ۱۱ هزار قطعه زمین تا امروز در استان هرمزگان واگذار شد.

وی با اشاره به واگذاری ۱۲۰۰ قطعه زمین در طرح جوانی جمعیت به مردم، افزود: با احتساب ۲ هزار و ۵۰۰ قطعه‌ای که در سفر پیشین به هرمزگان انجام شده بود تا امروز ۵ هزار و ۷۰۰ قطعه زمین برای طرح جوانی جمعیت به مردم هرمزگان واگذار شد.

وی از آغاز عملیات آماده سازی و واگذاری ۲۸ هزار قطعه زمین روستایی خبر داد و با بیان این‌که عملیات اجرایی احداث دو شهر جدید خلیج فارس و مکران مرکزی به دنبال ایجاد ۲۷ نقطه ساحلی و ۲۷ شهر ساحلی در پهنه سواحل جنوب آغاز شد، تصریح کرد: بیش از ۲ میلیون و ۴۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در سراسر کشور در حال ساخت است و این عدد مرتب افزوده می‌شود. در تلاش هستیم تا تمامی هدف گذاری در دولت در زمینه مسکن به اجرا درآید.

بذرپاش-وزیر

اعطای زمین رایگان به مردم از سوی دولت

اعطای زمین رایگان به مردم توسط دولت ممکن است به عنوان یک اقدام خیرخواهانه و انگیزشی برای تشویق به سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی در نظر گرفته شود. این اقدام ممکن است در قالب برنامه‌های توسعه‌یافته توسط دولت برای ترویج کشاورزی، صنعت و مسکن صورت گیرد. اما باید توجه داشت که این اقدامات نیازمند بررسی دقیق شرایط و معیارهای مشخص برای انتخاب گیرندگان و استفاده‌کنندگان از این زمین‌ها هستند تا از سوء استفاده و سوء تفاهم‌های ممکن جلوگیری شود.

اعطای زمین رایگان توسط دولت می‌تواند به صورت یک ابزار انگیزشی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی در مناطق خاص استفاده شود. این اقدام می‌تواند به ترویج کارآفرینی، ایجاد شغل، توسعه صنایع محلی و افزایش تولیدات کشاورزی و دامپروری کمک کند. همچنین، اعطای زمین رایگان می‌تواند به جلب سرمایه‌گذاری‌های خصوصی در مناطق کم‌توسعه کمک کند و زمینه‌های جدیدی برای توسعه صنعت و تجارت فراهم کند.

با این حال، برای موفقیت این نوع برنامه‌ها، لازم است که دولت شرایط و معیارهای شفاف و عادلانه برای انتخاب گیرندگان و استفاده‌کنندگان از زمین‌های رایگان تعیین کند. همچنین، باید مکانیسم‌های مناسب برای نظارت بر استفاده صحیح از زمین‌ها و جلوگیری از سوء استفاده از آن‌ها فراهم شود. به علاوه، باید به منابع مالی و توانایی دولت برای پشتیبانی و پیگیری این برنامه‌ها توجه داشت تا از پایداری و موفقیت آن‌ها اطمینان حاصل شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها