|

بخوانید :

کدخبر: 288323

قیمت فروش دلار در صرافی ها

صرافی‌ها امروز دلار با کارت ملی را در کانال ۵۲ هزار تومان به متقاضیان می‌فروشند. دبیرکانون صرافان می‌گوید وضعیت بازار ارز در روز جاری بهتر از دیروز است.

با اعلام از سرگیری فروش ارز از کارت ملی، از دیروز تعداد صرافی‌هایی که نسبت به خرید و فروش ارز به مردم اقدام می‌کنند، افزایش یافته است.

صرافی‌ها به متقاضیان خرید دلار با کارت ملی می توانند تا سقف ۵۰۰۰ یورو بفروشند؛ صرافان ارز مورد نیاز خود را روزانه از صرافی‌های بانکی تأمین می کنند.

کف نرخ فروش ارز به صرافی ها از سوی صرافی‌های بانکی در روز جاری ۵۱۵۰۰ تومان بوده است. صراف‌ها باید ارز خریداری شده را با یک درصد، افزایش به متقاضیان بفروشند. در مجموع امروز ارز با کارت ملی در صرافی‌ها در کانال ۵۲ هزار تومان به متقاضیان فروخته می شود.

۲ پیشنهاد مهم به بانک مرکزی/ وضعیت بازار بهتر از دیروز است

کامران سلطانی زاده دبیرکل‌کانون صرافان در همین ارتباط به خبرنگار تسنیم گفت: هر صرافی روزانه ۱۰۰ هزار دلار از صرافی بانکی تحویل می گیرد و با توجه به افزایش سقف فروش ارز سهمیه‌ای به ۵۰۰۰ یورو، نهایتا در هر روز به ۲۰ نفر میتواند ارز بفروشد.

او می گوید: اگر سقف ارز تحویلی توسط بانک ها به صرافی ها افزایش یابد صرافی‌ها به افراد بیشتری در روز می توانند سرویس دهند.  

سلطانی‌زاده درباره وضعیت بازار ارز در روز جاری اینطور توضیح داد که امروز وضعیت بازار بهتر از دیروز است. از امروز تعداد صرافی‌هایی که معاملات ارز انجام می‌دهند افزایش یافته و همین امر موجب آرامش نسبی فضای بازار شده است.

دبیرکل کانون صرافان با تأکید براینکه اگر حجم عرضه تقویت شود و تعداد صرافی‌ها افزایش یابد حتما قیمت ها تعدیل می شوند، گفت: باید ساعت کاری صرافی‌ها نیز افزایش یابد تا با افزایش مدت فعالیت، به تعداد بیشتری از مردم سرویس داده شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...