|
کدخبر: 283683

گزارش اختصاصی گسترش نیوز؛

رنگ سبز خودرویی ها در بازار قرمز بورس + نقشه بازار

بورس در معاملات ۱۳ دی ماه ۱۴۰۱ با ریزش ۱۹۱۰ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۱ میلیون و ۵۹۱ هزار و ۳۷۳ واحدی قرار گرفت.

اقتصاد رنگ سبز خودرویی ها در بازار قرمز بورس + نقشه بازار

بورس بعد از دوره‌ای تقریبا طولانی که روندی نزولی داشت، به تعادل نسبی رسیده است. قبل از آن اکثر سهامداران بابت ضرر و زیان ادامه دار این بازار شکایت داشتند. برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات چهارمین روز هفته را با صعود نسبی آغاز کرد در ادامه اما حجم ریزش افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به ریزش ۹۹ واحدی رسید. نمادهای بورسی خودرو، کگل، فملی، فملی، خساپا، نوری، وبملت و حکشتی با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۱۳ دی ۱۴۰۱

نقشه-بازار

 
شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با رشد نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند صعود بیشتر شد تا با افزایش ۲۲۸۱ واحدی به ۴۷۵ هزار و ۴۱۷ واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با ریزش بیش از ۱ هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۵۸,۸۹۴,۴۸۲.۶۴۱ میلیارد ریال، ارزش معاملات  ۸۹,۴۴۷.۸۰۸ میلیارد ریال و حجم معاملات ۱۶.۷۶۱ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در معاملات امروز بپاس، شاوان، صبا، خدیزل، فغدیر، دی و مارون هستند.

نمادهای-بورسی

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها