|

بخوانید :

کدخبر: 272842

سردرگمی بازیگران بورس

در معاملات ۸ شهریور بازار سهام، بیشترین خروج پول حقیقی به سهام شستا اختصاص پیدا کرد و ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن ۱۷ میلیارد تومان اعلام شد.

اقتصاد سردرگمی بازیگران بورس

در معاملات روز سه‌شنبه هشتم شهریور ماه، شاخص کل بورس پایتخت با ریزش ۳ هزار و ۸۷۵ واحدی نسبت به روز دوشنبه به رقم یک میلیون و ۴۴۱ هزار و ۲۶۳ واحد رسید.

شاخص هم وزن بورس با رشد ۱۴۳ واحدی در سطح ۴۱۰ هزار و ۷۷۷ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) ۱۴ واحد پائین آمد و در سطح ۱۹ هزار و ۲۹۸ واحد باقی ماند.

امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای چهارمین روز متوالی منفی شد و ۱۲۱ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.

در معاملات روز سه‌شنبه بیشترین خروج پول حقیقی به سهام شستا (شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی) اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن ۱۷ میلیارد تومان بود. پس از شستا، نمادهای خساپا (شرکت سایپا) و خودرو (شرکت ایران خودرو) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. نمادهای شپنا و نوری نیز در رتبه‌های بعدی بودند.

در مقابل، بیشترین ورود پول حقیقی به نماد بهپاک اختصاص داشت. پس از بهپاک، نمادهای کحافظ، کالا، بالبر و فمراد در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

نمادهای رهبر بازار سهام

امروز نمادهای «فولاد»، «تاپیکو» و «خودرو» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در مقابل نمادهای «حکشتی»، «جم» و «فخاس» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «دی»، «فزر» و «آریا» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «بمپنا»، «مادیرا» و «قچار» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خساپا صدرنشین است و خودرو و خگستر در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، فزر و آریا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

 ارزش معاملات بورس

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۲۰ هزار و ۲۷۳ میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۱۵ هزار و ۷۷۷ میلیارد تومان بود که ۷۸ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش ۱۳ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۲ هزار و ۷۲۴ میلیارد تومان رسید.

 صف‌های بازار سهام

در معاملات سه‌شنبه ۸۴ نماد صف خرید داشتند و ۳۱ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید به ۱۷۱ میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش ۱۵۹ میلیارد تومان بود.

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار ۱۸ میلیارد تومان بود و ارزش صف‌های خرید نیز در رقم ۱۰۶ میلیارد تومان ایستاد.

در پایان معاملات نماد غدشت (شرکت دشت مرغاب) با صف‌ خرید ۱۲ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از غدشت، نمادهای شپارس (شرکت محصولات پارس) و بهپاک (شرکت صنعتی بهپاک) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد غنوش (شرکت نوش مازندران) تعلق داشت که ارزش آن ۱۵ میلیارد تومان بود. پس از غنوش، نماد فنورد صف فروش بازار را داشت.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...