|
کدخبر: 175474

تخم مرغ هم در لیست گرانی قرار گرفت

مشاهدات بازار نشان می‌دهد در جدیدترین تغییرات قیمتی، تخم‌مرغ با افزایش نرخ ۳۵ درصد و قند و شکر ۱۰ درصد روبه رو شده‌اند.

اقتصاد تخم مرغ هم در لیست گرانی قرار گرفت

روند افزایش نرخ کالاهای اساسی در چند روز اخیر به سایر کالاهای اساسی از جمله لبنیات و شکر رسیده است. مشاهدات بازار نشان می‌دهد در جدیدترین تغییرات قیمتی تخم‌مرغ با افزایش ۳۵ درصد و قند و شکر ۱۰ درصد روبه رو شده‌اند.

البته افزایش نرخ کالاهای اساسی آن هم در روزهای پایانی فعالیت دولت دوازدهم به این کالا تمام نشده بلکه واحدهای تولیدی از شرایط انتخاباتی سوءاستفاده کرده و با همکاری مراجع تصمیم‌گیر هر روز لیست جدید نرخ محصولات خود را در معرض دید مردم قرار داده‌اند.

علاوه براین نرخ کمپوت نیز افزایش پیدا کرده است، به‌نحوی که کمپوت ۱۵هزارتومانی به ۲۷ هزار تومان رسیده است البته این رقم قبل از محاسبه قیمت‌های جدید شکر است و به‌طور حتم با افزایش نرخ شکر، کمپوت هم شاهد افزایش نرخ خواهد شد.

جالب اینجاست معاون بازرسی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در خصوص این افزایش قیمت‌ها با تأکید بر اینکه گرانی کالا ارتباطی به سازمان حمایت ندارد، گفت: همچنین گرانی کالا ارتباطی به اتاق‌های اصناف ندارد، زیرا مقوله گرانی و گرانفروشی دو موضوع جدا از یکدیگر است و بازرسین سازمان حمایت و اتاق‌های اصناف به موضوع گرانفروشی‌ها ورود می‌کنند نه گرانی‌ها.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...