|
کدخبر: 156729

احتمال سقوط قیمت سکه در روزهای آتی

روز گذشته تنها یک متغیر از قیمت سکه بالای مرز ۱۱ میلیونی حمایت کرد و آن هم،‌ صعود قیمت دلار بود. این عامل هم چنان تنها امید سکه بازان برای حمایت از دارایی خود در برابر پایین رفتن ارزش واقعی سکه است.

اقتصاد احتمال سقوط قیمت سکه در روزهای آتی

روز شنبه با وجود رشد قیمت دلار، ارزش ذاتی قیمت سکه هم چنان بسیار پایین تر از قیمت بازار بود و در محدوده ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی قرار داشت.

فاصله زیاد ارزش ذاتی سکه از قیمت بازار، ریزش اونس طلا در آخرین روز کاری بازارهای جهانی و افت قیمت دلار از ظهر روز شنبه از جمله عواملی هستند که برخی معامله گران را امیدوار به افت قیمت فلز گران بهای داخلی در روز جاری کرده اند.

حباب-سکه

با این حال، بعید به نظر می رسد سکه بازان به راحتی دارایی خود را از دست بدهند و در موقعیت فروش قرار بگیرند؛ سکه بازان امروز نیز به رشد قیمت دلار دل خواهند بست. با این حال، اگر در بازار دلار قیمت ها نزولی شوند، آن ها به دو مرز حمایتی نظر خواهند دوخت و واکنش بازار را رصد خواهند کرد.

معاملات-پشت-خطی

دو مرز مهم برای سکه بازان

سکه بازان در مرحله اول به مرز ۱۱ میلیون تومانی دقت خواهند کرد؛ اگر این مرز از دست برود، آن ها تا اندازه ای موقعیت فروش خواهند گرفت؛ با این حال، تا زمانی که سکه به زیر ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان ریزش پیدا نکند، دشوار است که موج ریزشی در بازار پدیدار شود.

جدا از سکه امامی، سکه های کوچک نیم و ربع نیز در معرض افت قیمت دارند. آن ها مدت هاست که از ارزش ذاتی خود فاصله معناداری گرفته اند. اگر دلار زیر مرز ۲۵  هزار و ۵۰۰ تومانی باقی بماند، انواع قیمت سکه در روز جاری دچار افت خواهد شد؛ معامله گران پس از آن به انتظار آغاز بازارهای جهانی در روز دوشنبه خواهند نشست. اگر دلار افزایشی شود، سکه بازان در روز جاری با احتیاط به احتمال زیاد به این رشد واکنش نشان خواهند داد.

حباب-سکه-ده-اسفند

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...