|
کدخبر: 146082

تخفیف ۱۰۰ درصدی شهریه برای این دانشجویان

مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشجویان دوره‌های کاردانی و کارشناسی که در هنگام تحصیل ازدواج می‌کنند، می‌توانند از تخفیف ۱۰۰ درصدی در ترمی که تحصیل می‌کنند، بهره‌مند شوند.

علیرضا صامت در برنامه لایو اینستاگرامی ارتباطات دانشجویی دانشگاه آزاد، با اشاره به مهلت ثبت‌نام نقل و انتقال دانشجویی تا ۲۰ دی ماه، گفت: نتایج درخواست‌های نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی حداکثر تا ۱۵ بهمن ماه و قبل از آغاز نیمسال دوم امسال اعلام می‌شود.

وی در خصوص سطح بندی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در نقل و انتقال دانشجویی اظهارکرد: این سطح بندی کاملاً براساس معیارهای نقل و انتقال که شامل تعداد درخواست‌ها، رشته‌ها، کف نمره پذیرش و دوری از مرکز است، انجام می‌شود.

مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی درباره شرایط مهمان شدن در واحدهای درون استانی تصریح کرد: در آئین‌نامه نقل و انتقال دانشجویی بحث درون یا برون استانی نداریم و همه واحدهای آزاد اسلامی دیده شده‌اند و معیار تنها سطح‌بندی است.

صامت تاکید کرد: امکان نقل و انتقال دانشجویانی که براساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی پذیرفته می‌شوند، وجود ندارد.

مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه تمامی متقاضیان نقل و انتقال دانشجویی باید در سامانه منادا به نشانی http: //monada.iau.ir ثبت نام کنند، اظهارکرد: تمامی دانشجویان به شرط موافقت واحدهای دانشگاهی مبدا و مقصد می‌توانند از امکان نقل و انتقال دانشجویی استفاده کنند.

وی به تفاوت مهمانی دائم و انتقالی اشاره و تصریح کرد: تفاوت مربوط به اخذ مدرک تحصیلی است که از واحد مبدأ یا مقصد صادر شود. دانشجویان دوره دکتری به دلیل محدودیت پذیرش نمی‌توانند انتقالی بگیرند.

صامت در خصوص تخفیف شهریه اظهارکرد: براساس آیین‌نامه، ۱۶ شرط برای تخفیف وجود دارد. دانشجویان ممتاز، حافظان قرآن، قهرمانان ورزشی و … می‌توانند از این امکان استفاده کنند. همچنین دانشجویان دوره‌های کاردانی و کارشناسی که در هنگام تحصیل ازدواج می‌کنند، می‌توانند از تخفیف ۱۰۰ درصدی در ترمی که تحصیل می‌کنند، بهره‌مند شوند. این تخفیف برای دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی ۵۰ درصد است.

مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: دانشجویان تحت پوشش بهزیستی می‌توانند از تخفیف ۲۰ درصدی شهریه استفاده کنند.

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...