|
کدخبر: 125134

قیمت جدید شیرینی در بازار (۹۹/۰۷/۰۵)

رئیس اتحادیه صنف قنادان با اشاره به افت ۷۰ درصدی فروش شیرینی نسبت به سال قبل از دولت درخواست کرد که جلوی افزایش افسارگسیخته قیمت مواد اولیه را بگیرد.

اقتصاد قیمت جدید شیرینی در بازار (۹۹/۰۷/۰۵)

علی بهره‌مند با بیان اینکه در وضعیتی قرار گرفته‌ایم که ادامه فعالیت در صنف قنادی بسیار سخت شده است، گفت: به دلیل شیوع کرونا فروش شیرینی با افت شدیدی همراه شده است؛ به طوری که نسبت به سال قبل ۷۰ درصد افت فروش داشتیم. از آن طرف هم قیمت مواد اولیه مورد نیاز این صنف هم با افزایش افسار گسیخته همراه شده است.

وی ادامه داد: واحدهای این صنف دیگر توان فعالیت ندارند و برخی حتی مجبور به تعدیل نیرو شده‌اند.

رئیس اتحادیه صنف قنادان اضافه کرد: روغنی که یک ماه پیش ۱۷۰ هزار تومان خریداری می‌کردیم، به ۳۸۰ هزار تومان رسیده یا پودر کاکائوی ۳۰ یا ۴۰ هزار تومانی بیش از ۱۰۰ هزار تومان شده است و طبیعتا این موارد هزینه‌های تولید را بالا می‌برد.

وی با بیان اینکه از مسئولان تقاضا داریم جلوی افزایش بی‌سابقه قیمت مواد اولیه را بگیرند، گفت: از دولت درخواست می‌کنیم که نیم نگاهی به صنف قنادان داشته باشد، زیرا این صنف در حال از بین رفتن است.

رئیس اتحادیه صنف قنادان در پایان به قیمت انواع شیرینی مصوب تیرماه نیز اشاره کرد و گفت: قیمت شیرینی تر برای واحدهای درجه یک کیلویی ۴۸ هزارتومان، شیرینی دانمارکی، زبان، پاپیونی ۳۸ هزارتومان و کیک یزدی هم ۲۹ هزارتومان است.

 

منبع: ایسنا
  • Farshid sagha ارسالی در

    بازاراگه اینجور بمونه نصف قنادیها تعطیل میشن کارگرا بیکارمیشن قیمتها بالا میره اصلا سودی نداره دولت هیچ فکری ّبرای مردم انجام نمیده کل قنادیها بیشترین ضرر و توی صنفها داشته ولی آقایون فقط به فکر خودشونن واقعا برای مسئولین متاسفم

ارسال نظر