کدخبر: 102470

قیمت جهانی طلا (۱۵ خرداد ۹۹)

به دلیل تداوم تنش‌های سیاسی در امریکا و افت ارزش دلار، قیمت طلا امروز شاهد افزایش بود اما به دلیل تداوم رشد شاخص‌ها در بازارهای بورس قیمت فلز زرد همچنان در نزدیکی پایین‌ترین رقم بیش از یک هفته اخیر باقی ماند.

اقتصاد قیمت جهانی طلا (۱۵ خرداد ۹۹)

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۴ درصد افزایش به ۱۷۰۳ دلار و ۶۷ سنت رسید. قیمت فلز زرد برای تحویل در ماه اوت در معاملات آتی امروز نیز با ۰.۰۴ درصد رشد به ۱۷۰۵ دلار و ۵۰ سنت رسید.

بانک مرکزی اروپا قرار است نقدینگی بیشتری به اقتصاد این حوزه تزریق کند و تنها زمان دقیق اعمال بسته محرک اقتصادی جدید است که باید مشخص شود. بست‌های محرک اقتصادی بیشتر و کاهش نرخ بهره معمولا موجب تقویت بازار طلا می‌شود، زیرا فلز زرد بهترین سرمایه‌گذاری برای در امان ماندن از تبعات تورمی افزایش نقدینگی است.

شاخص ارزش دلار از ابتدای این هفته تاکنون حدود یک درصد کاهش یافته و موجب ارزان تر شدن طلا برای خریدارانی شده که با ارزهای غیردلاری خرید می‌کنند.

به گفته منابع مطلع، انتظار می‌رود دولت امریکا محدودیت‌های بیشتری بر حداقل ۴ شرکت رسانه‌ای وابسته به دولت چین اعمال نماید. دولت ترامپ روز چهارشنبه پروازهای شرکت‌های مسافربری چینی به امریکا را از شانزدهم ژوئن ممنوع اعلام کرد.

حجم دارایی‌های اس پی دی آر گلد تراست بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری در بازار طلا روز چهارشنبه با ۰.۴ درصد رشد به ۱۱۳۳ هزار و ۳۷ تن رسید.

قیمت فلز پالادیوم نیز امروز با ۰.۶ درصد رشد به ۱۹۶۱ دلار و ۱۷ سنت رسید. قیمت پلاتین هم امروز ۰.۷ درصد رشد داشت و به ۸۳۱.۵۸ دلار رسید.

منبع: تسنیم

ارسال نظر