|
کدخبر: 181829

مردم مشهد خرید میوه را تحریم کردند

رییس اتحادیه صنف بارفروشان مشهد گفت: به دلیل قیمت بالای میوه مردم استقبال زیادی از خرید و مصرف آن نمی کنند و حجمی از میوه مانده روز بازار، روز بعد به دلیل افت کیفیت در مناطق کم برخوردارتر شهر عرضه می شود.

حیدر ساکن روز شنبه افزود: علت افزایش قیمت زردآلو و گرانی آن در بازار مشهد، کمبود این میوه است زیرا تابستان امسال زرآلوی زیادی وارد بازار مشهد نشد. بیشتر زردآلودی مشهد  از شهرستان شاهرود تامین می شود که امسال زردآلودی آن منطقه دچار سرمازدگی و افت تولید شد.

رییس اتحادیه صنف بارفروشان مشهد گفت: گیلاس نیز با وجود فراوانی آن در بازار، جنبه صادراتی پیدا کرده است و در مجموع قیمت معمول اما رو به بالایی دارد و سایر میوه های تابستانی هم فراوان هستند اما قیمت تمام شده تولید آنها بالاست که به معنای گران فروشی نیست.

ساکن افزود: هم اینک قیمت هر کیلو هلو بین هشت تا ۲۵ هزار تومان، هندوانه بین هزار و ۵۰۰  تا سه هزار و ۲۰۰ تومان، انجیر بین ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان، انگور بین ۱۰ تا ۲۵ هزار تومان، خربزه بین چهار تا ۱۰ هزار تومان، طالبی بین ۲ هزار و ۵۰۰ تا پنج هزار تومان، گیلاس بین ۲۰ تا ۳۷ هزار تومان و موز بین ۱۹ تا ۲۷ هزار تومان در بازار مشهد عرضه می شود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...