|

بخوانید :

کدخبر: 287445

خبر خوش وزیر آموزش و پرورش درباره حقوق معلمان

وزیر آموزش وپرورش گفت: باتوجه به اینکه افزایش پایه حقوقی نیروهای خرید خدماتی از ۳ میلیون ۴۰۰ به ۵ میلیون ۶۰۰ هزار تومان اتفاق افتاد این امر باعث اختلالاتی در پرداخت ایحاد شد و اما در کمترین زمان ممکن در حل این مسئله اقدام و برنامه‌ریزی کردیم قسمتی از معوقات همکاران خرید خدمات در هفته آینده پرداخت شود و ابلاغ‌های نیروهای مهرآفرین بزودی صادر و رتبه‌بندی آنها اعمال خواهد شد.

 یوسف نوری اظهارکرد: با ارتقای این مدیریت آموزش و پرورش امیدواریم فعالیت‌های مضاعف برای تحول در حوزه پرورشی و آموزشی در منطقه را شاهد باشیم و در نهایت سند تحول بنیادین عملیاتی و اجرایی شود.

نوری همچنین با اشاره به بحث مهم رتبه‌بندی گفت: دقت در این کار بسیار مهم است و همکاران ما تمایل به تسریع در این کار را دارند که ما با دقت در حال انجام هستیم و برنامه ما به سمت و سویی است که حقی از کسی ضایع نشود و جای اعتراض برای همکاران وجود دارد و تاریخ شروع آن همان چیزی است که در قانون مشخص شده است.

وی ادامه داد: بیش از ۲۸۰ هزار از احکام رتبه‌بندی در آن لحاظ شده صادر و برای بیش از ۲۴۰ هزار نفر در حال صدور احکام هستیم و امیدواریم که در صدور احکام کمال دقت را داشته باشیم.

وی از دانشگاه فرهنگیان به عنوان یکی از دانشگاه‌های تامین نیرو در آموزش و پرورش یاد کرد و گفت: امیدواریم دانشگاه فرهنگیان چابهار دارای شعبه‌ای در مناطق آزاد شود تا در بسط آموزش و برنامه‌ریزی سرعت گیرد که این کار با پیگیری‌های نماینده چابهار در مجلس بزودی محقق خواهد شد.

تعدادی از معلمان خرید خدمات نیز به خبرنگار ایسنا اظهارکردند: ما معلمین خرید خدمات آموزشی یا همان معلمان حمایتی، از سال ۱۳۹۳ تاکنون مشغول خدمت در آموزش و پرورش هستیم و از دل و جان مایه گذاشتیم برای آموزش فرزندان این مرز و بوم، خواستار احقاق حقوق مسلم و طبیعی خود هستیم.

عاصم محمدی افزود: چون متاسفانه به جای اینکه شرایط بهتر شود، روز به روز بدتر و بغرنج‌تر می‌شود بطوریکه از مهرماه تا الان با گذشت پنج ماه علیرغم شرایط بد اقتصادی و خدمت در مناطق محروم یک ریال حقوق دریافت نکرده ام.

وی اهم خواسته‌ها و مطالبات معلمین خرید خدمات را داشتن حقوق ماهیانه حداقل به میزان قانون کار، داشتن حقوق به صورت ماه به ماه (متاسفانه الان هر ۵ الی ۶ ماه یکبار در این شرایط سخت اقتصادی ما حقوق میگیریم، اون هم به صورت علی الحساب نه کامل، داشتن بیمه کامل ۳۰ روز در ماه و ۱۲ ماه در سال، داشتن اینترنت رایگان، داشتن کد پرسنلی، ثبت شدن سوابق کاری در آموزش و پرورش و استخدام شدن عنوان کرد.

هاجر ارباب یکی دیگر از معلمان نیز افزود: اگر ما صلاحیت نداریم، چرا توسط گزینش آموزش و پرورش تایید شدیم و به ما اجازه کار و فعالیت به عنوان معلم در آموزش و پرورش را داده‌اند؟

عبدالعزیز هوتی با بیان اینکه ما به طور میانگین ۸ الی ۹ سال سابقه و تجربه کار معلمی و تدریس را داریم، و این انصاف نیست که اینها را ندیده می‌گیرند و می‌گویند باید آزمون بدهید، افزود: اگر صلاحیت داریم، پس چرا حدود ۸ سال است که ما رو سر در گم گذاشتن و استخدام نمی‌کنند و شرایط سال به سال بدتر می‌شود.

عبدالله صابری هم یکی دیگر از معلمان خرید خدمات اظهارکرد: از وزیر محترم آموزش و پرورش تقاضا داریم که یک فکر اساسی و سریع برای این قشر مظلوم و زحمتکش بکنند و هر چه زودتر موجبات استخدام شدن ما را که حق مسلم ماست رو فراهم کنند.

 

منبع: ايسنا
 • معلم فرسوده ارسالی در

  اسکول این کجاش خبر خوش ی بود؟
  ما ک ه 30 ساله خبر خوشی نشنیده ایم

 • کشک ارسالی در

  این کشکه واسه ما که شب عید مبعث جیبمون خ الی بود پول نشد
  آموزش پرورش وله

 • ناشناس ارسالی در

  معلمی که پنج سال پیش با سی سال سابقه بارنشسته شده ،برایش بهتر شده
  تا معلمی که پنج سال استمرار خدمت زده و ۳۵ سال استمرار خدمت زده
  پنج سال پیش با پول صندوق دخیزه بدون ارزش افزوده خودرو میشد بخری الان نه
  پنج سال پیش با صد تومان پول پاداش میشد زمین خانه بخری ،الان نه
  معلمان که پنج سال استمرار خدمت زده خیلی متصرر شده ،
  با توجه به اینکه پنج سال اضافه استمرار خدمت پاداش ندارد و با یک سال تاخیر میشود شش سال تاخیر در دریافت پاداش

 • ناشناس ارسالی در

  سلام این نه رتبه بندی بود بلکه حقه بندی بود معلمی که سی سال خدمت کرده با دانش اموزش که دو سال خدمت کرده در یک گروه قرار میگیرد

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...