|

بخوانید :

کدخبر: 273430

آخرین جزئیات درباره معلمان مهرآفرین در رتبه بندی

هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، عبارت «اجرای حکم رتبه بندی منوط به تکمیل استخدام مطابق قوانین و مقررات خواهد بود» را مغایر قانون تشخیص داده و اعلام کرد معلمان طرح مهرآفرین نیز باید شامل قانون رتبه بندی معلمان شوند.

آموزشی آخرین جزئیات درباره معلمان مهرآفرین در رتبه بندی

علی کریمی فیروزجایی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی  درباره سرنوشت بررسی اصلاحات آئین نامه اجرایی قانون نظام رتبه بندی معلمان در هیئت تطبیق مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس نظر این هیئت که متشکل از حقوقدانان برجسته و باسابقه است، بخشی از آئین نامه، مغایر قانون تشخیص داده شده و باید اصلاح شود.

وی افزود: براساس نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین که در مجلس شورای اسلامی تشکیل می شود، عبارت «اجرای حکم رتبه بندی منوط به تکمیل استخدام مطابق قوانین و مقررات خواهد بود» مغایر قانون تشخیص داده شده و توسط دولت باید به نحوی اصلاح شود که در هیئت مذکور تأیید شود.

فیروزجایی تأکید کرد: بنابراین این که تا پیش از این آئین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان تا پیش از این شامل معلمان طرح مهرآفرین نمی شد، بر اساس این نظر هیئت بررسی و تطبیق مجلس، مغایر قانون است و باید اصلاح شود.

وی درباره فرآیند اصلاح این آئین نامه نیز گفت: با توجه به این که مغایر قانون بودن این بخش از آئین نامه به صورت رسمی از سوی رئیس مجلس به رئیس جمهور ابلاغ می شود، هیئت دولت باید این آئین نامه را اصلاح و مجدد برای بررسی به مجلس ارسال کند.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...