|
کدخبر: 149323

برنامه ویژه برای ۱۲۰۰ نفر از فرهنگیان بازنشسته

۲ شیفت شدن مدارس ساوه به دلیل کمبود نیروی انسانی و فضای آموزشی است که جبران این کاستی ها نیازمند برنامه‌ریزی و توجه ویژه است.

بهرام حسین آبادی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ساوه که با حضور مسئولان برگزار شد، گفت: بر اساس ارزیابی‌ها ساوه بالاترین سطح مشارکت خیران در حوزه ساخت مدارس در سطح استان مرکزی را دارد و تامین فضاهای آموزشی مورد نیاز این شهرستان علاوه بر منابع دولتی در گرو تداوم همکاری خیران مدرسه ساز است.

وی بیان کرد: ۲ شیفت شدن مدارس ساوه به دلیل کمبود نیروی انسانی و فضای آموزشی است که جبران این کاستی ها نیازمند برنامه‌ریزی و توجه ویژه است.

سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش استان مرکزی ادامه داد: متاسفانه در پرداخت حقوق نیروهای حق‌التدریس، ۱۱ ماه تاخیر داریم که در کیفیت آموزش‌ها اثرگذار است و این مشکل کشوری باید هر چه سریع‌تر مرتفع شود.

حسین آبادی با بیان اینکه برخی سیاست‌گذاری‌های حوزه آموزش و پرورش نیازمند اصلاح است، عنوان کرد: متاسفانه شهرستان ساوه در جذب نیروهای بومی توفیق چندانی نداشته است و دانش‌آموزان نسبت به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان نیز انگیزه‌ای ندارند.

سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش استان مرکزی تصریح کرد: در شرایط کرونا و آموزش مجازی باید قدردان مدافعان تعلیم و تربیت که به نوعی در حال جهاد هستند، باشیم و در راستای تامین شرایط رفاهی این قشر باید اقداماتی از قبیل ایجاد کلینیک فرهنگیان و خانه معلم اقدامات لازم صورت گیرد.

حسین آبادی ادامه داد: حدود ۹۸ درصد بودجه آموزش و پرورش صرف پرداخت حقوق و امور پرسنلی شده  و برای پرداختن به حوزه آسیب‌های اجتماعی اعتبار کافی وجود ندارد. امسال۱۲۰۰ نفر از فرهنگیان بازنشسته خواهند شد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز بر رعایت عدالت آموزشی و توزیع مناسب امکانات در مدارس روستایی و شهرهای کمتر توسعه یافته تاکید کرد و گفت: آموزش و پرورش زیربنای امور اقتصادی، فرهنگی و تولیدی در جامعه است و باید بیشترین بودجه به این نهاد اختصاص یابد.

«محمد سبزی» با اشاره با بررسی بودجه سال ۱۴۰۰ در صحن مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد که به آموزش و پرورش نگاه ویژه‌ای شود و سهم بودجه‌ای این مجموعه رشد پیدا کند.

وی عنوان کرد: پیگیری خانه معلم و  کلینیک فرهنگیان ساوه در دستور کار است و امیدواریم با مشارکت دستگاه‌های اجرایی گام های موثری در این زمینه برداشته شود.

فرماندار ساوه نیز در این جلسه گفت: مشارکت همه جانبه در آموزش و پرورش مساله ای ضروری است و شوراها به عنوان تکیه‌گاهی ارزشمند در عرصه تعلیم و تربیت ایفای نقش می‌کنند.

میرزایی تصریح کرد: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی باید در اولویت قرار گیرد و به پرورش فرزندان نیز نگاه جدی داشته باشیم.

وی با تاکید بر لزوم توانمندسازی دانش‌آموزان، افزود: بودجه آموزش و پرورش برای کارهای فرهنگی بسیار ناچیز است و باید در این مسیر با برنامه ریزی مناسب و راهبردی فعالیت شود.

در شهرستان ساوه ۵۴ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل هستند.

 

ارسال نظر