|
کدخبر: 124891

بحرانی که در انتظار معلمان است

نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس گفت: معلمان شاغل در مدارس غیر انتفاعی با حقوق ۳۰۰ هزار تومان واقعا مستعمره هستند

آموزشی بحرانی که در انتظار معلمان است

وی افزود: باید قبول کنیم این افراد جزئی از بدنه آموزشی هستند و باید برای استخدامشان فکر اساسی شود. محمدطلا مظلومی در تشریح پیگیری مطالبات فرهنگیان حوزه انتخابیه در دیدار مجمع نمایندگان خوزستان با وزیر آموزش و پرروش اظهارکرد: جایگاه آموزشی استان در شان مردم خوزستان نیست و لازم است وزیر به تهیه چشم‌انداز و رفع مشکلات آنان بپردازد.

نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در ادامه با اشاره وضعیت دانشگاه فرهنگیان واحد خواهران بیان کرد: متاسفانه در حق این دانشگاه کوتاهی صورت گرفته زیرا این واحد دانشگاهی در سال ۱۳۴۸ تاسیس و با بیش از نیم قرن سابقه تا امروز در ردیف اعتبارات وزارتخانه قرار نگرفته و از نظر امکاناتی نیز، امکانات آن در حد یک دبستان است که زیبنده دانشجو معلمان نیست.

مظلومی با اشاره به تجمع پیشین فرهنگیان مقابل مجلس تصریح کرد: معلمان شاغل در مدارس غیر انتفاعی با حقوق ۳۰۰ هزار تومان واقعا مستعمره هستند و باید قبول کنیم این افراد جزئی از بدنه آموزشی هستند و باید برای استخدامشان فکر اساسی شود.

وی با اشاره به عدم پرداخت حق مناطق جنگی به معلمان حوزه انتخابیه گفت: روستای شله زار بین ۵ پالایشگاه قرار گرفته ولی مردم آن از امکانات اولیه زندگی محروم مانده‌اند به‌صورتی که حتی یک دبستان در حد متوسط هم ندارند و حتی در این برهه زمانی اولیا دانش آموزان این روستا برای کلاس‌های آنلاین با مشکل مواجه هستند که انتظار است وزیر در بحث تامین تبلت دانش آموزی این روستا را ویژه ببیند.

نماینده مردم بهبهان و آغاجاری با اشاره به این که سال گذشته ۸۴ دانش آموز این شهرستان فقط در رشته پزشکی قبولی داشته است عنوان کرد: با توجه به این که دانش آموزان بهبهانی استعداد تحصیلی بالایی دارند آیا واقعا استحقاق یک پژوهشسرای خورازمی یا بوعلی سینا را ندارند؟

مظلومی با اشاره به تجمع پیشین فرهنگیان مقابل مجلس تصریح کرد: معلمان شاغل در مدارس غیر انتفاعی با حقوق ۳۰۰ هزار تومان واقعا مستعمره هستند و باید قبول کنیم این افراد جزئی از بدنه آموزشی کشور هستند که باید برای استخدامشان مثل نهضتی‌ها و حق التدریسی‌ها فکر اساسی شود.

نماینده مردم بهبهان و آغاجاری خاطرنشان کرد: در سالیان گذشته مدرسه دکتر حسابی تخلفاتی برای اعطای مدرک دیپلم داشته که متاسفانه پس از گذشت سالیان متمادی هنوز دانش آموزان آن که در مشاغل دولتی مشغول شده‌اند دیپلم ندارند و در مرز اخراج هستند و با وجود رفت و آمدهای مکرر بین اداره کل و وزارت هنوز این مسئله حل نشده که باید وزارت متبوع نسبت به اعزام یک تیم و تفویض اختیار به مدیرکل استان این مشکل را حل کند.

 

 

منبع: روز
 • ناشناس ارسالی در

  آموزش اون طورکه مامیخوایم نیست آموزش درحد صفره

 • ناشناس ارسالی در

  منظورش از مستعمره هستند یعنی چی؟
  شاید میخواد بگه برده هستند🤔🤔🤔🤔🤔🤔

 • معلم ارسالی در

  درود برشماچراحقوق معلمهای غیرانتفاعی بسیارکم میباشدآیاتابه حال فکری کرده ایدمعلمی شغل انبیامیباشد شرافت دارد ممنون یاحق

 • ناشناس ارسالی در

  اگر راست می گویید یارانه و سبد معیشتی ثروتمندان که سی میلیون نفر هست را قطع کنید و گازوئیل مجانی ندهید و با این پولها پانصد هزار نفر را در اموزش و پرورش به عنوان خدماتی و دبیر و اموزگار و هنر اموز استخدام کنید و سیصد هزار نفر بهیار و پرستار و خدماتی استخدام کنید چون واقعا کمبود نیرو هم هست و اموزش و بهداشت وظیفه دولت هست..الان طرف چهار واحد خانه در تهرانپارس داره و یارانه بگیر هست یا خانمی بعد فوتش هفتصد میلیون طلا داشته و عضو کمیته امداد بوده و همه از بی حسابی کمیته در تحت پوشش قرار دادن افراد متعجب شدند اینها را قطع و با این پولا جوان انقلابی را جذب کنید

 • محمد ارسالی در

  چرا فقط معلمان پس چرا کسی از نیروهای خدماتی اسمی نمیبره

 • بهروز رضایی پور ارسالی در

  ضمن احترام به این نماینده
  جملات ایشان حکایت از یک درد برگ درونی در اموزش وپرورش دارد.علت آن هم نادیده گرفتن درس انشا بوده.چطور یک نماینده هنوز تفاوت بردگی وبرده داری بامستعمره را نمی داند.
  چگونه این نمایندگان میتوانند قوانینی را وضع نمایند که تمام کلمات پر است از کلماتی که از غرب یا شرق گرفته شده و هرکدام بار معنایی خاص خود را دارد

ارسال نظر