|

بخوانید :

کدخبر: 221528

تذکر ۶۱ نماینده مجلس به «رئیسی» برای وضعیت معلمان و فرهنگیان

عضو هیئت رئیسه مجلس تذکر ۶۱ نماینده به رئیس جمهور درباره تسریع در پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان را قرائت کرد.

آموزشی تذکر ۶۱ نماینده مجلس به «رئیسی» برای وضعیت معلمان و فرهنگیان

 روح الله متفکرآزاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز قوه مقننه، تذکرات کتبی نمایندگان به رئیس جمهور و مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

- تذکر علیرضا پاک فطرت نماینده مردم شیراز به وزرای امور اقتصادی و دارایی و فرهنگ و ارشاد اسلامی: لزوم سامان‌بخشی به بورس و بازار اوراق بهادار و لزوم ارائه برنامه در خصوص رسیدگی به فرهنگ کشور و ارتقاء آن

- تذکر عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان به وزرای صمت، نفت و تعاون: ضرورت اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در شرکت‌های زیرمجموعه و وابسته به وزارتخانه‌های صنعت، نفت و تعاون. همچنین تذکر وی به همراه ۶۳ نماینده به وزرای تعاون و کشور: لزوم تسریع در حل مشکل بیمه رانندگی تاکسی و تاکسی داران.

- تذکر کمال علیپور خنکداری نماینده مردم قائمشهر به وزیر بهداشت و درمان: علت تأخیر در اتمام بیمارستان قائمشهر چیست. لزوم تأسیس دانشکده رشته‌های مرتبط با پزشکی در شهرستان قائمشهر با توجه به آموزشی بودن بیمارستان رازی، همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی، ورزش و جوانان: لزوم تسریع در تکمیل طرح تقاطع غیرهمسطح شهید مهدوی قائمشهر، لزوم بهسازی روکش آسفالت جاده سوادکوه به قائمشهر، علت تأخیر در اتمام طرح ۵ هزار نفری خانه کشتی جویبار و لزوم تسریع در تکمیل ورزشگاه شهید مهدوی قائمشهر.

- تذکر مهدی عسگری نماینده مردم کرج به همراه ۱۷ نماینده به وزیر بهداشت و درمان: اجبار به واکسیناسیون با ایجاد محدودیت‌های اجتماعی دارای چه منطق و استناد قانونی است.

- تذکر فتح‌الله توسلی نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ به همراه ۱۷ نماینده به وزیر راه و شهرسازی: ضرورت رسیدگی به وضعیت نامناسب و حادثه‌خیز راه‌های حوزه انتخابیه بهار و کبودرآهنگ و لزوم پاسخگویی به مکاتبات صورت گرفته نمایندگان مردم.

- تذکر جواد نیک‌بین نماینده مردم کاشمر به همراه ۶۰ نماینده به رئیس جمهور: تسریع در پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان.

- تذکر نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد و کلات به همراه ۴۲ نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: چرا وزارت نیرو برنامه مدون و جدی در خصوص کسری ایجاد شده در منابع آب‌های زیرزمینی به دلیل تغییر اقلیمی ارائه نمی‌دهد. همچنین تذکر به همراه ۴۲ نفر از نمایندگان به وزیر تعاون: علت عدم تمدید دستفرچه بیمه طلاب مجرد کمتر از۲۵ سال در حال تحصیل توسط سازمان تأمین اجتماعی چیست. همچنین تذکر وی به همراه ۳۹ نفر از نمایندگان به وزیر امور اقتصادی: علت فروش ارز در صرافی‌ها با نرخ کمتر از بازار در شرایط فعلی و نبود دلار کافی و مازاد در دست دولت چیست.

- تذکر صدیف بدری نماینده مردم اردبیل به وزیر امور اقتصادی: چرا برنامه برای کاستن از تلاطم بازار و نوسانات شدید قیمت ارز ارائه نمی‌شود.

- تذکر محمدرضا دشتی اردکانی نماینده مردم اردکان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تسریع در اتمام طرح‌های راهسازی در حوزه انتخابیه اردکان.

- تذکر سارا فلاحی نماینده مردم ایلام به همراه ۳۸ نماینده به رئیس جمهور: لزوم توجه به وضعیت حقوق و مزایای مربیان پاره‌وقت کانون پرورش فکری کودکان. همچنین تذکر وی به همراه ۳۳ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: رسیدگی به عدم اجرای قانون مزایای مناطق جنگی و امنیتی بازنشستگان توسط سازمان برنامه و بودجه.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...