کتانی که به‌طور خودکار سایز پا می‌شود!

شرکت آلمانی چندملیتی "پوما" (Puma) که در زمینه تولید و فروش محصولات ورزشی فعالیت می‌کند، اخیراً کفش‌های هوشمندی را طراحی کرده که به طور خودکار هم اندازه پای فرد درمی‌آید. پوما نام این قابلیت را "تنظیم خودکار بند" (self-lacing) گذاشته است.

گسترش‌نیوز: این کتانی‌ها "Fi" یا "Fit Intelligence" نام دارند و هنگامیکه کاربر این کفش‌ها را می‌پوشد این اسنیکرز‌ها به صورت خودکار به اندازه پای کاربر در می‌آیند.

pumaa.jpg

عمل فیت شدن کفش به پای کاربر توسط یک "میکروموتور" که به یک جفت کابل درون کفش متصل است، ایجاد می‌شود.

کاربران همچنین می‌توانند میزان شل یا سفت بودن کفش را از طریق یک برنامه در سیستم عامل آی. اُ. اس یا "اپل واچ" تنظیم کنند.

"چارلز جانسون "(Charles Johnson) مدیر جهانی نوآوری پوما گفت: ما یک محصول تولید کرده‌ایم که نمایانگر آینده‌ای از محصولات ورزشی است.

pumaa1.jpg

اسنیکرزهای Fi با پد شارژ بیسیم Qi شارژ می‌شوند و با هر بار شارژ می‌توان پنج روز از آن استفاده نمود. رنگ این اسنیکرزها دغالی همراه با لوگویی نقره‌ای و کابل الکتریکی آبی است.

به گفته پوما این کفش‌ها برای فعالیت‌های گوناگون آموزشی بسیار مفید هستند و برای حفظ محیط‌زیست شهری و ورزشگاه ساخته شده‌اند. بنابر گفته‌ها این کفش‌ها در سال ۲۰۲۰ و باقیمت ۳۳۰ دلار عرضه خواهند شد.

منبع: ایسنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید