ناپدید شدن گردشگران به شکلی مرموز در یکی از شهرهای هند + تصاویر

شهر ریشیکش در کشور هند یکی از عجیب‌ترین و مرموزترین شهر‌ها در جهان محسوب می‌شود.

گسترش‌نیوز: به نقل از «نیوز» ۱۳ سال از ناپدید شدن ریان چمبرز جوان ۲۱ ساله استرالیایی می‌گذرد، او از کمپ خود خارج شد و هرگز بازنگشت. استرالیا خانواده ریان برداشت‌های عجیب و غریبی نسبت به ناپدید شدن او داشتند، برای پیدا شدن او به نزد پیشگوها رفته و یا هر هفته در مقابل عکسش سه شمع روشن کردند. آنها از روش‌های سنتی برای پیدا شدن گمشده از جمله آگهی و استخدام کارآگاه خصوصی هم استفاده کردند، رود گنگ را چندین بار جست‌وجو کردند اما ریان هرگز پیدا نشد و حتی در این شهر افراد بیشتری هم گم شدند.

rishikesh11.jpg

در سال ۲۰۱۲ روزنامه نگار ایرلندی «جاناتان اسپولین» ۲۸ ساله در ریشیکش گم شد، او هرگز پیدا نشد اما وسایلش را در کنار آبشاری پیدا کردند.

در سال ۲۰۱۸ هم یک مرد روسی به نام سرگئی شیشربا ۲۷ ساله در این شهر مفقود شد، البته پلیس جسد او را پیدا کرد و گزارش داد که او در هنگام گردش از صخره‌ها پایین افتاده است.

«جاستین شاتلر» ۳۵ ساله امریکایی، دو سال پیش در دره «بارواتی» گم شد، او در وبلاگ خود نوشته بود که می‌خواهد به دریاچه مقدس مانتالای برود و در نیمه‌های سپتامبر بازخواهد گشت اما هرگز بازنگشت.

rishikesh1.jpg

rishikesh2.jpg

rishikesh3.jpg

گفته می‌شود اینها تنها موارد ثبت شده افراد مفقودی در این شهر هستند و ممکن است تعداد افراد بیشتری در این شهر گم شده باشند. تاکنون دلیل واضح و مشخصی برای این موضوع گزارش نشده است.

rishikesh5.jpg

ناگفته نماند که این شهر را مهد یوگا می‌دانند و به همین مناسبت هم به آن شهر یوگی‌ها می‌گویند. همه چیز در شهر ریشیکش به آرامی رود گنگ است؛ نه به خاطر مرتاضان و قدیسانی که با لباس‌های نارنجی در این شهر پرسه می‌زنند بلکه به خاطر آرامش شگفت‌انگیزی که همه ناملایمات اجتماعی و اقتصادی شهر را بی‌رنگ کرده است.‌

منبع: رکنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید