خسارت ۲۲۰۰میلیاردی سیل به بخش صنعت، معدن و تجارت

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: برآورد خسارت‌های اولیه بخش صنعت، معدن و تجارت در سیل اخیر تاکنون به ۲۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

گسترش‌نیوز: خسارت‌های وارد شده به واحدهای صنعتی تاکنون پنج هزار میلیارد ریال، واحدهای صنفی نزدیک به چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال، قالیبافان حدود یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال و زیرساخت‌ها و تاسیسات شهرک‌های صنعتی و راه‌های دسترسی به معادن نزدیک به یک هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

طبق برآوردهای اولیه تاکنون ۳۸۲ واحد صنعتی و ۱۷ هزار و ۹۰۰ نفر قالیباف در سیل اخیر آسیب دیده‌اند.

البته هنوز خسارت‌های وارد شده به صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان با توجه به وضعیت کنونی قابل بررسی نیست اما طبق بررسی‌های اولیه این میزان نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود.

خسارت‌ها در استان‌های سیلزده

در استان گلستان یکصد واحد و ۱۰ هزار نفر، استان مازندران ۳۰ واحد و یک هزار نفر، استان ایلام ۸۰ واحد و ۲۰۰ نفر، استان لرستان ۱۲۵ واحد و ۶ هزار و ۲۰۰ نفر، استان کرمانشاه ۳۰ واحد و ۵۰۰ نفر و چهارمحال و بختیاری ۱۷ واحد در قالیبافی خسارت دیده‌اند.

خسارت‌های وارد شده به بخش قالیبافی استان خوزستان هنوز قابل بررسی نیست.

تاکنون در استان‌های گلستان، ایلام، لرستان، کرمانشاه، مازندران، لرستان و چهارمحال و بختیاری ۲۶ شهرک صنعتی از نظر زیرساخت و تاسیسات شهرک دچار خسارت شده‌اند.

همچنین از محل اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای برای بازسازی و دسترسی به معادن ۱۵۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اختصاص داده شده است.

خسارت مربوط به استان خوزستان در این بخش هنوز در دسترس نیست.

بارندگی‌های شدید و سیل از بیست و هشتم اسفندماه گذشته آغاز شد و همه استان‌های کشور را درگیر کرد.

استان‌های گلستان، مازندران، ایلام، کرمانشاه، لرستان، خوزستان، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد در شرایط اضطراری قرار گرفتند.

وزیر کشور یکشنبه (بیست و پنجم فروردین ماه) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، میزان خسارت سیل را تا ۳۵ هزار میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: ۲۵ استان و بیش از چهار هزار و ۴۰۰ روستا در کشور درگیر سیل شد.

منبع: ایرنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید