کاهش شتاب گرانی قیمت مسکن در سال آینده

یک کارشناس بازار مسکن با اشاره به کاهش شتاب افزایش گرانی نرخ مسکن در سال آینده گفت: عرضه مناسب مسکن می‌تواند موجب پاسخگویی مناسب به تقاضا باشد تا دیگر شاهد رشد جهشی قیمت‌ها نباشیم.

گسترش نیوز، احمد سرحدی در خصوص روند نرخ مسکن در سال آینده اظ‌هار کرد: رشد نرخ مسکن در سال آینده متاثر از افزایش سایر کالا‌ها رخ خواهد داد، اما به دلیل قدرت خرید پایین متقاضیان این رشد قطعا کمتر از نرخ تورم عمومی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد است اعلام شده از سوی بانک مرکزی خواهد بود.

 

maskan-1801.jpg

وی در ادامه افزود: متوسط نرخ مسکن در ماه‌های اخیر در مناطق مختلف شهر تهران حاکی از آن است که بیشترین افزایش نرخ در مناطق یک و ۲۱ ثبت شده است و اتفاقا این مناطق نیز بیشترین افت تعداد معاملات را تجربه کرده‌اند.

 

این کارشناس بازار مسکن در خصوص راهکار کنترل نرخ در بازار مسکن گفت: برای کنترل نرخ مسکن بهترین راه این است که دولت با اعطای تسهیلات به سازندگان آنها را در ساخت مسکن تقویت کند و قطعا اگر برنامه‌هایی مثل دریافت مالیات از این واحد‌های ساخته شده برای خالی نماندن اجرا شود هیچ سازنده‌ای بعد از اتمام ساخت مسکن آنها را برای گرانتر شدن نگه نخواهد داشت.

 

سرحدی خاطر نشان کرد: عرضه مناسب مسکن می‌تواند موجب پاسخگویی مناسب به تقاضا باشد تا دیگر شاهد رشد جهشی قیمت‌ها نباشیم.

منبع: میزان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید