|
کدخبر: 146361

عملیات اجرایی سه طرح جدید در مس سرچشمه

عملیات اجرایی سه طرح جدید در مجتمع مس سرچشمه امروز (جمعه) با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز شد.

معدن عملیات اجرایی سه طرح جدید در مس سرچشمه

عملیات اجرایی سه طرح مکانیزاسیون معدن، فاز سوم تغلیظ و پالایشگاه جدید مجتمع مس سرچشمه امروز با حضور وزیر صمت، استاندار کرمان، نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و امام جمعه رفسنجان آغاز شد.

با اجرای این پروژه‌ها بیش از ۳۵۰ فرصت شغلی در استان کرمان ایجاد خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در حاشیه بهره‌برداری از این طرح‌ها با اشاره کلنگ زنی پروژه مکانیزاسیون معدن مجتمع مس سرچشمه توسط وزیر صمت گفت: در این پروژه استفاده از یک سنگ شکن نیمه متحرک به ظرفیت هفت هزار تن در ساعت برای سنگ‌های سولفوری مس و ۲ سنگ شکن نیمه متحرک به ظرفیت سه هزار و ۵۰۰ تا چهار هزار تن در ساعت برای باطله استفاده می‌شود.

اردشیر سعدمحمدی افزود: با توجه به طرح نهایی معدن برای بازه‌های زمانی پنج، ۱۵ و ۲۹ سال ۵ و ۱۵ و ۲۹، جانمایی مربوط به سنگ شکن‌ها انجام می‌گیرد و انتقال مواد از معدن به وسیله نوار نقاله انجام می‌شود.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی فاز سوم توسعه تغلیظ مجتمع مجتمع مس سرچشمه با اعتبار ۱۱ هزار میلیارد تومان با ظرفیت ۳۳۰ هزار تن کنسانتره مس و سه هزار و ۸۰۰ تن کنستانتره مولیبدن در سال با اشتغالزایی ۱۵۵ نفر با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل صنایع ملی مس ایران آغاز شد.

وی ادامه داد: اجرای این‌ طرح موجب می‌شود ظرفیت ۷۰۰ هزار تنی کنستانتره سرچشمه به یک میلیون تن‌ ارتقا یابد و این طرح در ۳۶ ماه آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

کلنگ پالایشگاه جدید مجتمع مس سرچشمه رفسنجان با ظرفیت ۲۰۰ هزار تن در سال، اشتغال مستقیم ۲۰۰ نفر و میزان سرمایه‌گذاری ۲ هزار ۵۲۰ میلیارد تومان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل صنایع ملی مس ایران بر زمین زده شد

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران اظهارکرد:

این پروژه قرار است تا سال ۱۴۰۵ به بهره‌برداری برسد.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر