|
کدخبر: 144046

فوری/ توقف تولید بزرگترین کارخانه سیمان ایران

با گذشت ۶ روز از قطع گاز کارخانه سیمان تهران، تولید سیمان در این مجتمع بزرگ صنعتی، عملا به صفر رسید.

معدن فوری/ توقف تولید بزرگترین کارخانه سیمان ایران

سید عباس حسینی مدیرعامل شرکت سیمان تهران با انتقاد از قطع گاز از هفته گذشته تاکنون گفت: کارخانه سیمان تهران، روزانه بیش از ۱۴ هزار تن سیمان به بازار مصرف، عرضه می‌کند که در پی قطع گاز کارخانه، اکنون میزان تولید و عرضه سیمان به صفر رسیده است.

وی با اشاره به تشدید آلودگی هوای تهران در اثر استفاده از مازوت خاطرنشان کرد: متاسفانه درحال‌حاضر به دلیل تشدید آلودگی هوای تهران، امکان استفاده از مازوت در شرکت سیمان تهران نیست، ضمن اینکه این شرکت اخیرا بیش از یک و نیم میلیون یورو صرف بهینه‌سازی فیلتراسیون کوره ۶ کرده تا آلودگی آن کمتر از استانداردهای سازمان محیط‌زیست باشد.

وی افزود: ما در شرکت سیمان تهران در راستای مسئولیت‌های اجتماعی و با صرف هزینه‌های هنگفت و با وجود همه تحریم‌ها، اقدام به بهینه‌سازی سیستم الکتروفیلترهای خطوط تولید کردیم و انتظار داشتیم حالا که میزان خروجی بیشتر واحدهای تولیدی کارخانه در حد استاندارد و حتی به خیلی کمتر از حد مجاز تعیین شده توسط سازمان محیط‌زیست رسیده، بار دیگر صنایع را در این موقعیت دشوار قرار ندهند.

حسینی خاطر نشان کرد: از روز جمعه ۵ دی ماه، گاز کارخانه سیمان به طور کامل قطع شده است، به گونه‌ای که حتی ساختمان اداری و واحدهای خدماتی کارگران و آشپزخانه هم گاز ندارند و حتی پرسنل برای گرمایش با مشکل مواجه هستند.

وی تاکید کرد: اکنون ما به دلیل ملاحظات زیست محیطی، امکان استفاده از مازوت را نداریم و انتظار داریم با وصل مجدد گازکارخانه، هم مشکل کمبود سیمان در بازار مرتفع شود و هم اقدامی پیشگیرانه در جهت جلوگیری از تشدید آلودگی هوای پایتخت صورت گیرد.

مهندس حسینی تاکید کرد: حالا ما مانده‌ایم با یک کارخانه تعطیل و ۱۶۰۰ نفر پرسنل که حتی برای گرمایش و تامین غذای آنها با مشکل مواجه هستیم.از سوی دیگر بازار، منتظر عرضه سیمان است و هر لحظه ممکن است با کمبود‌های بیشتر مواجه شود چرا که شرکت سیمان تهران، بیش از ۵۰ درصد نیاز سیمان کلان شهر تهران را تامین می‌کند.

منبع: برنا

ارسال نظر