|
کدخبر: 135261

افشاگری از رانت ۶۰ میلیارد تومانی برخی نوردکاران

عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد با انتقاد از عدم نظارت بر عرضه محصولات نهایی فولادی از رانت ۶۰ میلیارد تومانی برخی نوردکاران در مهر ماه سال جاری خبر داد.

معدن افشاگری از رانت ۶۰ میلیارد تومانی برخی نوردکاران

رضا شهرستانی ، گفت: برخی نوردکاران نورچشمی ، فقط طی مهر ماه سال جاری بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان از طریق رانت به جیب زده اند و دائما در دولت، مجلس و سایر نهادها در حال رایزنی هستند!

وی افزود: این عده تمام سرمایه‌گذاری انجام شده برای احداث کارخانه را فقط با یک سال بهره‌مندی از این رانت عظیم بازگشت می‌دهند! به جای تمرکز بر عرضه فولاد میانی باید بر افزایش عرضه محصولات نهایی مورد استفاده مردم اصرار شود.

عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد ادامه داد: این نوردکاران ادعا می‌کنند، شمش‌ها را به صورت سلف خریداری کرده و هنوز تحویل نگرفته‌اند. حتی با فرض این ادعا با بررسی آمار و ارقام، میزان شمش فولادی که در مهر سال جاری تحویل نوردکاران شده ۴۸۰ هزار تن و میزان معامله محصولات نوردی ۲۲۲ هزار تن بوده است. در حالی که طبق مصوبات کارگروه تنظیم بازار، باید ۲۸۷ هزار تن محصول عرضه می شد.

شهرستانی گفت: ۶۵ هزار تن محصول در بورس کالا عرضه نشده و به طور خوش بینانه در بازار به فروش رسیده است. لذا با توجه به اختلاف حدود ۱۰۰۰ تومانی میلگرد در بورس کالا و بازار، رقمی حدود ۸۰۰ میلیارد تومان رانت آن هم فقط طی یک سال نصیب عده ای انگشت شمار می شود!

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...