|
کدخبر: 113093

دعوت ذوب آهن از روحانی برای افتتاح یک طرح

منصور یزدی‌زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان که در نشست رئیس‌جمهوری با تولیدکنندگان صنایع فولاد و پتروشیمی کشور حضور داشت، گفت: در این جلسه گزارشی از فعالیت‌های ذوب آهن ارائه شد و از حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی برای حضور در افتتاحیه پروژه PCI و راه‌اندازی کوره بلند شماره یک ذوب آهن دعوت گردید.

معدن دعوت ذوب آهن از روحانی برای افتتاح یک طرح

منصور یزدی زاده، سخنان رئیس جمهور را برای تولید‌کنندگان صنعت فولاد کشور جهت دستیابی به جهش تولید، بسیار دلگرم‌کننده دانست و برگزاری این جلسات را برای بررسی مشکلات بخش تولید کشور بسیار مهم ارزیابی کرد.

وی توجه ویژه رئیس‌جمهوری به مشکلات تولید‌کنندگان و صدور دستورات لازم جهت پی گیری حل این مشکلات را از جمله نتایج مثبت این جلسه دانست و گفت: نتایج پی گیری این مشکلات به زودی اعلام می‌شود که می‌تواند برای رفع موانع بخش تولید کشور بسیار مهم باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر دوشنبه ششم مردادماه در نشستی با تولید‌کنندگان و فعالان صنایع پتروشیمی و فولاد کشور با تاکید بر اینکه خوداتکایی در تولیدات ارزشمند بخش‌های پتروشیمی و فولاد، دستاوردی مهم برای کشور است، گفت: ۱۴ میلیارد دلار برای پیشبرد گام دوم توسعه در بخش پتروشیمی سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و ۸ میلیارد دلار هم تاکنون برای جهش سوم که سال ۱۴۰۳ به نتیجه می‌رسد، سرمایه‌گذاری نمودیم.

رئیس‌جمهوری، اظهارکرد: صنعت فولاد برای پیشرفت خود در توسعه راه آهن و همچنین به عنوان مصرف‌کننده در صنعت آب کشور هم نقش خوبی ایفا نموده است.

صنعت فولاد و پتروشیمی، ایستادگی در برابر تحریم را میسر ساختند

روحانی با قدردانی از تلاش همه فعالان در دو بخش فولاد و پتروشیمی اظهارکرد: این دو بخش به موقع ارز خود را برگردانده‌اند و اگر دولت افتخار می‌کند که در برابر امریکا، تحریم و فشار خارجی ایستاده است، این ایستادگی در سایه کمک و تلاش همه تولیدکنندگان، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان مخصوصا در زنجیره فولاد و پتروشیمی امکان‌پذیر شده است.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه شرکت‌های فولاد و پتروشیمی بار سنگینی در زمینه تولید و همچنین صادرات غیر نفتی بر دوش دارند، گفت: خوشبختانه محصولات تولیدی ما از نظر کیفیت قابل رقابت در بازار جهانی است و اگر کیفیت محصول بالا نباشد نمی‌توانیم در بازار رقابت کنیم.

روحانی تکمیل بودن زنجیره تولید را مورد تاکید قرار داد و گفت: در روند تولید محصول تا مصرف نهایی زنجیره تولید باید کامل باشد و خوشبختانه امروز در بخش اعظم محصولات بخش پتروشیمی و فولاد در کشور بی‌نیاز هستیم و روی پای خود ایستاده‌ایم و خود اتکایی و خودکفایی از دستاوردهای مهم این تولیدات ارزشمند در کشور بوده است.

منبع: روابط عمومی ذوب آهن

ارسال نظر