|
کدخبر: 113047

جزییات احیای ۲۳ معدن کوچک

رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: در راستای تحقق برنامه احیا و فعال‌سازی معادن کوچک مقیاس، عملیات احیای ۲۳ معدن استان کهگیلویه و بویراحمد در دست اقدام است.

معدن جزییات احیای ۲۳ معدن کوچک

خداداد غریب پور در نشست پایش اقدامات ایمیدرو در توسعه معادن استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در طرح فعال‌سازی معادن کوچک استان کهگیلویه و بویراحمد، با توجه به موضوع و مشکل معدن، حمایت‌های لازم از سوی ایمیدرو انجام می‌شود.

وی گفت: با توجه به وجود ذخایر متعدد گچ و بوکسیت در بسیاری از شهرهای استان و سلستین در شهر بهمنی، با هدف محرومیت زدایی از شهرستان‌های کم برخوردار استان، طرح‌های فنی و اقتصادی مواد معدنی مذکور جهت احداث کارخانه صنعتی در حال انجام است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: دور دوم فراخوان عمومی جذب سرمایه‌گذار برای فرآوری معادن گچ استان کهگیلویه و بویراحمد انجام خواهد شد.

عملیات اکتشافی پهنه دنا

رئیس هیات عامل ایمیدرو در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه اکتشاف عنوان کرد: عملیات اکتشاف در این پهنه تا پایان شهریور انجام خواهد شد.

احداث کارخانه آهک هیدراته چِرام

غریب پور گفت: در راستای توسعه بخش معدن و صنایع مدنی استان کهگیلویه و بویراحمد، افتتاح کارخانه آهک هیدراته چِرام در ۲۲ بهمن امسال، مورد توجه است.

وی افزود: ایمیدرو آمادگی دارد تا تامین زیرساخت‌های معادن استان همچون آب و برق را بر عهده بگیرد و شرایط را برای جذب بخش خصوصی در طرح‌ها استان تسهیل کند.

در این جلسه حجت‌الاسلام سید محمد موحد نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت.

معاون اقتصادی استاندار و مدیر کل صمت استان کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه به صورت ویدئو کنفراس حضور داشتند.

منبع: ایمیدرو

ارسال نظر