|
کدخبر: 102510

گام‌های بلند ایمپاسکو در مسیر بومی‌سازی

اقدام ایمپاسکو در تهیه و تامین مواد اولیه و مصرفی، ضمن ایجاد اشتغال‌زایی، نقش قابل توجهی در کاهش هزینه‌های تامین تجهیزات و مواد اولیه و مصرفی داشته و سبب جلوگیری از خروج ارز از کشور می‌شود.

معدن گام‌های بلند ایمپاسکو در مسیر بومی‌سازی

تلاش در جهت بومی‌سازی و اقدام در جهت ساخت داخل تجهیزات، از مهم‌ترین موارد در دستیابی به ثبات و توسعه تولید صنعتی و معدنی در کشور است که شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در این زمینه، طی سال گذشته و در قالب قراردادهای پژوهشی، اقداماتی از قبیل سنتز و تولید کلکتور مورد استفاده در فرآیند فلوتاسیون پتاس خور و بیابانک، طرح پژوهشی تولید آئروگرافن جهت جذب طلا و نقره به جای کربن فعال در فرآیند استحصال طلا و نیز طراحی و ساخت قطعه پاوردک مورد استفاده در عملیات آتشباری معادن جهت تولید و یا جایگزینی انجام شده است.

اقدام در جهت بومی‌سازی و ساخت داخل، علاوه بر تامین ثبات و امنیت تولید، از طریق دستیابی به دانش فنی، باعث امکان ایجاد بهبود، ارتقا، نوآوری و بهینه‌سازی فرآیندهای صنعتی و معدنی می‌شود.

اقدام ایمپاسکو در تهیه و تامین مواد اولیه و مصرفی، ضمن ایجاد اشتغال‌زایی، نقش قابل توجهی در کاهش هزینه‌های تامین تجهیزات و مواد اولیه و مصرفی داشته و سبب جلوگیری از خروج ارز از کشور می‌شود.

این شرکت به عنوان یکی از پیشگامان بومی‌سازی تجهیزات معادن و صنایع معدنی، از سال ۹۷ با هدف حمایت از صنایع و افزایش توانمندی‌های داخلی، ساخت تجهیزات، قطعات یدکی و مواد شیمیایی مصرفی نسبت به تشکیل کمیته بومی‌سازی در کلیه مجتمع‌های تحت پوشش ایمپاسکو اقدام و فعالیت‌های سیسماتیک در جهت بومی‌سازی و ساخت داخل را آغاز کرده است.

ایمپاسکو در شرایط تحریم‌ها و همچنین افزایش نرخ ارز، موضوع بومی‌سازی را در قالب فرآیند‌های پژوهشی و همچنین حمایت از بخش خصوصی به صورت مدون و هدفمند شده به عنوان یکی از مهم‌ترین اهداف خود در دستور کار قرار داده و تلاش کرده است پل ارتباطی مناسبی در جهت جذب تمامی ایده‌ها و تلاش‌ها و ارتباط بین صنایع معدنی و پژوهشگران و سازندگان ایجاد کند.

از دستاوردهای کمیته بومی‌سازی ایمپاسکو، شناسایی، بررسی و تهیه لیست قطعات و تجهیزات و مواد شیمیایی موردنیاز، تهیه نقشه و دستور ساخت برای تجهیزات فاقد نقشه ساخت و اجرا و همچنین اقدامات اولیه جهت تهیه کتابچه فنی تجهیزات و قطعات در مجتمع‌های تحت پوشش شرکت بوده است که متعاقب آن در سال ۹۸ ضمن پیگیری موارد فوق، بومی‌سازی بیش از ۱۰۰ قطعه صنعتی توسط مجتمع‌ها، پیمانکاران و راهبران انجام شد.

طی سال گذشته و در قالب قراردادهای پژوهشی، اقداماتی از قبیل سنتز و تولید کلکتور مورد استفاده در فرآیند فلوتاسیون پتاس خور و بیابانک، طرح پژوهشی تولید آئروگرافن جهت جذب طلا و نقره به جای کربن فعال در فرآیند استحصال طلا و نیز طراحی و ساخت قطعه پاوردک مورد استفاده در عملیات آتشباری معادن در مدیریت پژوهش و توسعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران جهت تولید و یا جایگزینی انجام شده است.

 

منبع: فلزات آنلاین

اخبار مرتبط

ارسال نظر