|
کدخبر: 196683

توضیحات نوبخت درباره فوق العاده ویژه معلمان

رییس سابق سازمان برنامه و بودجه در مورد قانونی بودن و صدور مجوزهای لازم برای پرداخت فوق العاده ویژه معلمان، توضیحاتی را به شکل دفاعیه، منتشر کرد.

فرهنگ توضیحات نوبخت درباره فوق العاده ویژه معلمان

در متن منتشر شده توسط محمدباقر نوبخت، آمده است:

همانطور که معلمان محترم استحضار دارند، طبق مصوبه اسفند سال ۹۵ هیات وزیران همه دستگاه‌های اجرایی که از افزایش تا ۵۰ درصدی امتیازات مواد ۶۵، ۶۶ و ۶۸ فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری استفاده نکرده بودند، می‌توانستند نهایتا با مجوز سازمان برنامه و بودجه از این افزایش استفاده نمایند و این سازمان در اسفند ۹۸ مجوز لازم را صادر نمود و همه دستگاه‌ها از این افزایش به ویژه ۵۰ درصد بند ۱۰ ماده ۶۸ برخوردار شدند.

اما آموزش و پرورش آن را با کسر افزایش‌های اعمال شده رتبه‌بندی به طور ناقص اجرا نمود که با مجوز سازمان یکبار آن را در سال۹۹ ترمیم نمود و چون ظرفیت قانونی هنوز وجود داشت، مقرر شد، مجددا تا سقف ۲۱ و ۲۷ در صد آن را تکمیل نمایند و با استفاده از ظرفیت بند (ط) ماده ۲۸ قانون الحاق، تامین اعتبار آن تکمیل گردد. لذا این اقدام نه صرفا در روز‌های پایانی دولت دوازدهم مطرح شد؛ بلکه از اواخر سال ۹۸ که مورد مطالبه معلمان محترم بوده و یکبار در سال ۹۹ ترمیم و تکمیل ان در سال ۱۴۰۰ انجام یافت.

لذا نه تنها معلمان محترم شایسته چنین افزایشی بوده بلکه از نظر قانونی هم مجوز لازم برای اجرا ان وجود دارد. اینجانب به اراده دولت محترم سیزدهم در خدمت به کارمندان محترم به ویژه فرهنگیان شریف و استیفای قانونی انها اعتماد دارم و برداشتم این است که سوظنی پیش آمده است؛ لذا توصیه می‌نمایم به طور منطقی و با استدلال در جلساتی با مسولین ذیربط این مطالبه مورد مداقه و مشکل حل شود.

 

منبع: اقتصاد آنلاین
 • معلم فرسوده ارسالی در

  جناب نوبخت چرا تجربه و تخصص را نادیده گر فته اید بطوریکه رتبه مقدماتی از رتبه عال ی حرفه ای پنج تا شش برابر افزایش بیشتری داشته است؟

 • مجتبی رجبی ارسالی در

  اقای نوبخت شما اگر صداقت درکار داشتید به بازنشستگان کشوری ماقبل سال۱۳۹۶ وعده سرخرمن نمی دادید ۷ماه اززمان صدور احکام ارتقا گروه مان میگذرد احکام پوسید ولی از چندرغاز معوقه هنوز خبری نیست تسریع در تامین اعتبار وواریز معوقه گره زیادی از مشکلاتمان راحل میکند منتظر اقدامتان هستیم لطفا به درددل ماگوش کنید و به فکرما که هموطن شماها هستیم برسید . باتشکر

 • بازنشسته ارسالی در

  ای خاک برسرت نوبخت لب غنچه ای این همه در طول چند ماه بیکار بودی فقط دقیقه نود رو دیدی برای اصلاح کارهای عقب ماندهت یا فقط بفکر رفتن خودت بودی چه کار ی برای رضای خودت انجام بدی اونم از پرداخت پاداش پایا ن خدمت بازنشستگان بدبخت خودت فهمیدی چکار کردی

 • حسین باقریان ارسالی در

  آقای نوبخت یک مسئول درغگویی است پیش از ا ین گفت همه اسباب برای پرداخت پاداش بازنش ستگان 99 مهیا است حتی 29 استان ولی همش ک شک بود نمی دونن ما چطور زندگی میکنیم چون ........ یک سال انتظار و هر تومن نیم ریا ل ارزش نداره دولت با ید سود ما رو بده

 • ناشناس ارسالی در

  حقوق معلمان زیر خط فقر ،کارگر یا مسافر ک ش شده بودیم بهتر بود

 • ،،، ارسالی در

  معلمان کار خاصی انجام نمیدهند ،....چرا ف زایش میدهید

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...