|
کدخبر: 144225

نحوه برگزاری نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه‌ها

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از آمادگی دانشگاه‌ها برای برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری و غیرحضوری در ترم دوم تحصیلی (نیمسال دوم) خبر داد.

فرهنگ نحوه برگزاری نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه‌ها

منصور غلامی درباره نحوه برگزاری ترم دوم تحصیلی دانشگاه‌ها اظهارکرد: هنوز برای ترم دوم تصمیم خاص و قطعی گرفته نشده است و باید منتظر ایام نزدیک به شروع ترم و تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا باشیم.

وی در ادامه از آمادگی دانشگاه‌ها برای هر دو وضعیت برگزاری حضوری و غیرحضوری کلاس‌ها خبر داد.

وزیر علوم تاکید کرد: در این زمینه به طور قطع بر اساس شرایط آن زمان و طبق نظر ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گیری می‌شود.

سال تحصیلی جاری که از ۱۵ شهریورماه برای ورودی‌های قدیم و از اواسط آبان ماه برای ورودی‌های جدید به صورت غیر حضوری و مجازی آغاز شد تا بهمن ماه ادامه دارد.

بر اساس هماهنگی‌های انجام شده وزارت علوم با دانشگاه ها، امتحانات پایان ترم ورودی‌های جدید با ۲ تا سه هفته تاخیر برگزار می‌شود.

دروس کارگاهی و آزمایشگاهی دانشجویان تا حدودی ارائه شد اما به دلیل شیوع بیماری کرونا تعدادی از آزمایشگاه‌ها به صورت الکترونیکی برگزار شد که نیاز به حمایت و زیر ساخت دارد.

به نظر می‌رسد ترم دوم تحصیلی نیز برای رعایت رفاه دانشجویان و شرایط ویژه استان‌ها و شهرستان‌ها به صورت تلفیقی و ترکیبی از حضوری و غیرحضوری برگزار شود.

به دلیل شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال گذشته، کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها جای خود را به کلاس‌های مجازی و الکترونیکی داد و این روند در سال تحصیلی جاری نیز ادامه یافته است.

طبق اعلام قبلی علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم امتحانات پایان ترم تحصیلی جاری نیز به صورت مجازی برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر