|
کدخبر: 143300

آخرین مهلت ثبت نام پذیرش بدون کنکور ۹۹ مشخص شد

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مهلت ثبت نام پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد فردا (چهارشنبه ۳ دی) به پایان می‌رسد.

فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت‌نام پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ از روز سه‌شنبه ۲۵ آذر ۹۹ به صورت متمرکز توسط سازمان سنجش آغاز شده است و با توجه به مهلت تمدید شده داوطلبان تا فردا، چهارشنبه ۳ دی ۹۹ فرصت دارند نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته در این مرحله از پذیرش اقدام کنند.

او افزود: پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد بر اساس مصوبات جلسه‌های پانزدهم و شانزدهم شورای سنجش و پذیرش در دوره‌های تحصیلات تکمیلی (۴ مرداد و ۱۰ آبان سال ۱۳۹۹) و اجرای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا صورت گرفته است.

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش ادامه داد: داوطلبان باید به منظور اطلاع از اصلاحات دفترچه راهنما به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و اصلاحیات دفترچه را مطالعه کنند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: این پذیرش در رشته‌محل‌هایی که ظرفیت آنها در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی تکمیل نشده و فاقد انتخاب رشته‌کننده مردود هستند و بر اساس سوابق تحصیلی (معدل تراز شده کارشناسی) به صورت متمرکز صورت می‌گیرد.

او در ادامه درباره آمار ثبت نام‌کنندگان در این دوره گفت: تاکنون ۶۰ هزار و ۲۶۴ نفر در این دوره ثبت نام کرده‌اند. مرحله ثبت نام پذیرش با سوابق تحصیلی (معدل) کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۹ (صرفاً در همین سال انجام می‌شود) و شروع به تحصیل این داوطلبان از نیمسال دوم و بهمن ماه خواهد بود.

زرین آمیزی تاکید کرد: با توجه به فشردگی زمانی در سایر فرآیند‌های این مرحله از پذیرش، مهلت اعلام شده به هیچ وجه قابل تمدید مجدد نیست؛ لذا ضرورت دارد متقاضیان در زمان تعیین شده نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته و یا ویرایش رشته‌های انتخابی خود اقدام کنند.

نکات مهم

اگر فردی در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ ثبت نام کرده و در این مرحله نیز متقاضی ثبت ‌نام برای رشته‌های پذیرش با سوابق تحصیلی شود و در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار گیرد در صورتی که تمایل به انصراف از شرکت در آزمون سال ۱۴۰۰ داشته باشد به شرط ارائه درخواست حداکثر تا تاریخ ۹۹/۱۰/۳۰ هزینه ثبت‌ نام به او عودت داده می‌شود. بدیهی است این افراد از فرآیند آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ حذف خواهند شد.

متقاضیانی که در این مرحله پذیرفته شوند، در صورتی که پذیرفته شده نهایی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۹ باشند، قبولی قبلی آنان لغو خواهد شد. این دسته از متقاضیان حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبولی قبلی خود را ندارند.

با توجه به اینکه داشتن مغایرت معدل برای پذیرفته شدگان موجب لغو قبولی خواهد شد، به متقاضیان توصیه می‌شود در درج معدل خود دقت لازم را به عمل آورند و حتی اگر ثبت‌ نام آنها توسط خودشان انجام نمی‌پذیرد با مشاهده پرینت تقاضانامه نسبت به کنترل دقیق موارد درج شده در آن اقدام کرده و قبل از پایان مهلت ثبت نام که امکان ویرایش اطلاعات برای آنها وجود دارد نسبت به اصلاح اطلاعات خود اقدام کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر