|
کدخبر: 129818

آخرین وضعیت رتبه‌ بندی معلمان

متن پیشنهادی لایحه رتبه‌بندی حرفه‌ای معلمان برای تصویب شدن سرانجام به هیات وزیران رسید.

فرهنگ آخرین وضعیت رتبه‌ بندی معلمان

علی کریمی فیروزجایی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از ارسال لایحه رتبه‌بندی معلمان به هیات وزیرات خبر داد. پس از تعلل بسیار وزارت آموزش و پرورش بالاخره لایحه رتبه‌بندی معلمان به هیات وزیران رسید تا فرآیند تصویب را طی کند.

علی کریمی فیروزجایی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از پیگیری این کمیسیون برای تدوین نظام رتبه‌بندی معلمان خبر داد و اظهار کرد: سؤال بنده از وزیر آموزش و پرورش درباره تعلل وزارت آموزش و پرورش در اجرای جزء(۲) بند «الف» ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر تهیه نظام رتبه‌بندی معلمان بود.

وی ادامه داد: پرسش از وزیر آموزش و پرورش این بود که وفق جزء(۲) بند «الف» ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف است برای ایجاد تحول در نظام تعلیم و تربیت نسبت به تهیه نظام رتبه‌بندی معلمان اقدام کند؛ اما دلیل تأخیر و تعلل دولت و وزارت آموزش و پرورش در ارائه لایحه نظام جامع رتبه‌بندی معلمان به مجلس شورای اسلامی چیست؟

کریمی فیروزجایی گفت: اتفاق خوب این است که وزیر آموزش و پرورش ۲۸ مهر، در نامه به معاون اول رئیس جمهور، متن پیشنهادی لایحه رتبه‌بندی حرفه‌ای معلمان را برای طی فرآیند تصویب در هیأت وزیران ارائه کرده است.

وی تصریح کرد: امیدواریم هرچه سریع‌تر، این لایحه در دولت تصویب و به مجلس برای بررسی و طی مراحل قانونی ارائه شود و مجلس نیز آماده پیگیری آن برای رساندن این لایحه به نتیجه مناسب است.

 

منبع: راهبرد معاصر
  • فلاح ارسالی در

    خداوند متعال عمر باعزت به نمایندگان مجلس انقلابی بدهد.

  • فلاح ارسالی در

    خداوند متعال عمر باعزت به نمایندگان ومجل س انقلابی بدهد

  • ناشناس ارسالی در

    وزیر ونمایندگان در باره رتبه بندی سرکارن د چون میخوان با دروغ وفقط حرف به اهداف ش وم خودشان برسند

ارسال نظر